24. 8. 2013    Zápas

VIDEO | Třetí zápas mimo Plzeň, třetí venkovní výhra: Viktoria vyloupila Slovácko

6. kolo / Sobota 24. 8. 2013, 20:15 / Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

6. kolo / Sobota 24. 8. 2013, 20:15
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

1.FC Slovácko

1:3

(0:1)

Melichárek – Reinberk (62. Havlík), Košút, Trousil (C), Mezlík – Volešák, Daníček, Valenta, Petr (76. Martan), Kerbr – Haša

Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Rajtoral (71. Petržela), Hořava, Darida, Ďuriš (89. Bakoš), Kovařík – Tecl (83. Wágner)

Branky: 68. Valenta (Havlík) – 42. Kovařík, 61. Ďuriš (Rajtoral), 70. Tecl (Ďuriš) ŽK: 44. Daníček, 74. Trousil – 40. Limberský, 84. Hořava Rozhodčí: M. Zelinka - P. Filípek, S. Pochylý (P. Franěk)

Diváci: 7096

V rámci šestého kola Gambrinus ligy zajížděla Viktoria odehrát utkání do Uherského Hradiště, kde se střetla s domácím Slováckem, které se v tomto duelu muselo obejít bez několika vykartovaných či zraněných opor. Kouč Západočechů Pavel Vrba se rozhodl před středečním kláním s Mariborem nechat na lavičce náhradníků oproti předchozí sestavě Pavla Horvátha, Mariána Čišovského, Milana Petrželu a Tomáše Wágnera. Na jejich místech se v základní jedenáctce objevili Michal Ďuriš, LukᚠHejda, František Rajtoral a Stanislav Tecl.

Právě posledně jmenovaný viktorián byl podepsán pod úvodní akcí utkání. Už v první minutě hry pálil z rohu velkého vápna mimo branku. Pět minut nato se dostali prvně do útoku domácí. Nepřesnou střelou ho zakončil Jiří Valenta. V 8. minutě zahrozil po ztrátě Slovácka na vlastní polovině Jan Kovařík, ale jeho rána po zemi zaplula vedle levé tyčky. V nadcházejících minutách se hra odehrávala většinou ve středu hřiště, k zakončení se dostal až ve 21. minutě Vlastimil Daníček. Spíše než čisté konto Matúše Kozáčika ohrozil diváky sedící za plzeňskou brankou. Nicméně o pět minut později Slovácko Viktorii na pár okamžiků přitlačilo. Byl to znovu Daníček, kdo se dostal k ohrožení svatyně Viktorky. Tentokrát byl již o poznání přesnější, prodloužil na malém vápně hlavou centr Slovácka a plzeňská jednička musela vytasit bravurní zásah, aby míč robinsonádou vytěsnila mimo tři tyče. Následnou střelu Romana Haši zablokoval David Limberský. Tlak domácích však neustával a po centru Jakuba Petra hlavičkoval v malém vápně Milan Kerbr. Viktorii v tento okamžik zachránila spojnice. Ve 28. minutě následně neskončila gólem Slovácka hlavička vysokého stopera Jana Trousila. Plzeňané odpověděli střeleckým pokusem Michala Ďuriše, ale ten postrádal razanci, a tak si s ním Dušan Melichárek bez problémů poradil. O poznání větší starosti měl o minutu později, kdy pohotovým vyběhnutím zabránil v postupu na branku Stanislavu Teclovi. Z rohového kopu, který následoval, se pokusil zakroutit míč přímo do sítě soupeře Vladimír Darida. Melichárek ho vyboxoval mimo. Brankou posléze neskončily střely Jakuba Petra a Jiřího Valenty na jedné a Michala Ďuriše na druhé straně. Ve 41. minutě se stadion v Uherském Hradišti gólu dočkal. Ten ale opravdu příznivce domácího celku nepotěšil. Stanislav Tecl zatáhl balón do šestnáctky Slovácka a zpětnou přihrávkou našel na vápně osamoceného Vladimíra Daridu. Plzeňský středopolař pohotově zakončil. Dušan Melichárek stačil míč vyrazit pouze před sebe, kde již číhal Jan Kovařík. Záložník Viktorky se z bezprostřední blízkosti nemohl mýlit a poslal Západočechy do jednobrankového vedení.

Po návratu z kabin se snažil o vyrovnání domácí Jakub Petr. Zůstalo však pouze u snahy, míč napálil mimo tři tyče. V 54. minutě střílel po zpracování Kovaříkova centru z deseti metrů aktivní Tecl. Zacílil nad břevno. Pět minut nato zkusil ohrozit Matúše Kozáčika technickým pokusem opět Petr. Ani tentokrát nemířil přesně a míč z jeho kopačky doputoval do zámezí. V 61. minutě se viktoriáni dostali do bleskurychlého kontru a přečíslení domácích, David Limberský svou přihrávkou poslal do gólové příležitosti Františka Rajtorala, který tváří v tvář Melichárkovi zvolil přihrávku pod sebe. Stanislav Tecl na míč nedosáhl, ale zcela volný Michal Ďuriš nezaváhal a uložil ho do sítě Slovácka podruhé. 2:0 pro Viktorii! Sedm minut nato se dostal k centru z pravé strany hřiště Marek Havlík, našel Jiřího Valentu, jenž si s problémy míč zpracoval a ránou z malého vápna propálil Matúše Kozáčika. Na ukazateli skóre tak svítil výsledek 1:2. Euforie Slovácka ze snížení plzeňského náskoku netrvala dlouho. Dvě minuty nato vyslal na zteč Michal Ďuriš Stanislava Tecla. Viktorián s devítkou na dresu překonal vybíhajícího Dušana Melichárka lobem z velkého vápna potřetí! V 82. minutě se předvedl ochozům v Uherském Hradišti Milan Petržela, který tu dříve hrával a na hrací ploše nahradil deset minut před touto situací Františka Rajtorala. Rychlonohý záložník pohotově pálil z hranice šestnáctky a jeho dělovku musel nadvakrát likvidovat gólman domácích. O pár chvil později si Petržela splnil také defenzívní povinnosti, když po rohovém kopu na brankové čáře dvakrát za sebou zastavil míč, který se snažili do plzeňské sítě protlačit fotbalisté Slovácka. Tyto šance byly nakonec posledním důležitým okamžikem střetnutí.

Viktorce po vítězství na Slovácku v poměru 3:1 náleží první příčka v tabulce Gambrinus ligy. Po šesti odehraných kolech má tak na svém kontě šestnáct bodů za pět výher a jeden remízový výsledek. V příštím ligovém klání přivítají viktoriáni v domácím prostředí v neděli od 19:00 Sigmu Olomouc, ještě předtím je čeká ve středu bitva o Ligu mistrů v Mariboru.