VIDEO | Viktoria bere tři body z utkání se Znojmem

(1:0)

1. SC Znojmo

Bolek – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Petržela (46. Wágner), Hořava (75. Hrošovský), Kolář, Horváth (C), Ďuriš (89. Kovařík) – Tecl.

Hrubý – Helísek, Odehnal, Hnaníček (C), Mudra – Cihlář (72. Diarrasouba), Lacko, Haurdič (82. Reljič), Buchta, Crnkić – Vašíček.

Branky: 19. Kolář, 52. a 56. Wágner – 74. Vašíček, 90. Reljič. Rozhodčí: Jílek – Hock, Pilný. ŽK: Petržela – Crnkić, Cihlář.

Diváci: 10180

Po vítězném návratu z ukrajinské půdy museli Plzeňané prakticky ihned přemýšlet nad svými ligovými povinnostmi. V neděli večer totiž přivítali 1. SC Znojmo, prvoligového nováčka, jemuž před 18. kolem Gambrinus ligy náležela desátá příčka. Pro klání s celkem z jihu Moravy se Dušan Uhrin rozhodl udělat oproti sestavě, která excelovala ve čtvrtečním utkání se Šachtarem, jednu změnu v základní jedenáctce. Místo Romana Hubníka nastoupil David Limberský, jenž na Ukrajině nemohl hrát kvůli karetnímu trestu.

O úvodní střelecký pokus duelu se pokusili hosté. Zakončení Radka Buchty z dvaceti metrů však Petra Bolka v plzeňské svatyni mohlo nechat zcela klidným. V následujících minutách se míč pohyboval mezi šestnáctkami. Jak brankář Viktorie, tak jeho protějšek na straně druhé byli dlouhou dobu bez práce. Viktorka poprvé výrazně zahrozila v 19. minutě. Po rohovém kopu nejprve jeden z hostujících beků hlavou orazítkoval tyčku své brány. Míč se poté odrazil do malého vápna Znojma a následoval závar. Střela Stanislava Tecla z bezprostřední blízkosti skončila v hradbě těl. Další střelecký pokus Plzeňanů, konkrétně z kopačky Daniela Koláře, už ale sí za Hrubého zády rozvlnil. 1:0! Odpovědí Znojma byly nůžky Václava Vašíčka. Mimo tři tyče. Útočníka hostů však mohl alespoň těšit fakt, že jeho akrobatické zakončení ocenily ochozy Doosan Areny potleskem. O druhý zásah Západočechů se posléze pokoušel TomᚠHořava. Dělovka z jeho pravačky skončila přesně v náruči brankáře hostů. Proti ráně Milana Petržely, která přišla minutu nato, Vlastimil Hrubý zasahovat nemusel. Rychlonohý záložník napálil míč z deseti metrů pouze na tribunu. Ve 31. minutě se proháčkoval do šance obránce Jan Mudra. Tento znojemský bek, který prošel mládežnickými týmy Viktorie, střílel tvrdě levačkou. Petr Bolek výborným zákrokem nohou zabránil vyrovnání. Plzeňský gólman si připsal další úspěšný zásah i o deset minut později, kdy se ke střele napřáhl kapitán Znojma Josef Hnaníček . Prakticky vzápětí se Bolek zaskvěl efektní i efektivní robinsonádou proti střele Davida Helíska.

Do druhého poločasu udělal Dušan Uhrin jednu změnu v sestavě. Milana Petrželu, který v úvodní polovině duelu viděl čtvrtou žlutou kartu v sezóně a bude tak Západočechům chybět v dalším ligovém střetnutí, nahradil TomᚠWágner. Vysoký útočník si stoupnul na svůj klasický post, na pravý kraj zálohy se stáhnul Stanislav Tecl. Druhý zásah Viktorie přišel v 52. minutě. Radim Řezník nadvakrát vybojoval míč v hlavičkovém souboji s defenzívou hostů a posunul ho k Tomáši Wágnerovi. Nováček na hrací ploše ho poté z první napálil nechytatelně k pravé tyčce. 2:0 pro Viktorku! O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji. Tentokrát však „Wagy“ hlavičkoval z malého vápna vedle. V 56. minutě se dočkal aktivní TomᚠWágner svého druhého gólu. Po rohovém kopu vyrostl ve vápně hostů do vzduchu nejvýše a v tu chvíli měl již jeho hlavičkový pokus brankové parametry. Viktoria tak vedla už 3:0! Premiérově po návratu z kabin se Znojemští, jmenovitě Nermin Crnkić, snažili ohrozit Bolkovo čisté konto po hodině hry. Zůstalo ale pouze u snahy bez kýženého efektu. Balón doputoval mezi diváky. V 73. minutě napřáhl ke střele po rychlém kontru Stanislav Tecl. Jednička Znojma byla připravena. Minutu nato se dostal míč k útočníkovi Václavu Vašíčkovi, jenž se protlačil k zakončení. Podařilo se mu obstřelit vybíhajícího Bolka a snížil na 3:1. Čtvrthodinu před koncem duelu nastoupil ke své prvoligové premiéře v plzeňských barvách Patrik Hrošovský, jenž na podzim hrál právě za Znojmo. Jeho spoluhráči se pokusili první start talentovaného slovenského záložníka za Viktorku oslavit navýšením skóre. Václav Procházka by ale musel zacílit hlavou o trochu lépe. V 83. minutě sahal TomᚠWágner po hattricku. Po Procházkově přiuknutí svou dělovkou málem přelomil levou tyč. Skóre utkání zůstalo nezměněno. Tento fakt již neplatil po rychlé akci Znojma, na jejímž konci stal Miloš Reljič. Brankář Viktorie byl překonán podruhé. Ve chvíli, kdy se na ukazatel objevil výsledek 3:2, běžel už nastavený čas.

Viktorka si v osmnáctém ligovém kole připsala třinácté vítězství v ročníku. Porazila prvoligového nováčka ze Znojma a v tabulce jí náleží druhá příčka za vedoucí Spartou. Právě pražská Sparta bude soupeřem viktoriánů v nadcházejícím kole.