23. kolo / Neděle 3. 5. 2009,   /

23. kolo / Neděle 3. 5. 2009,

0:3

Mostecký fotbalový klub

Jablonec se v 26. kole Gambrinus ligy dostal z výsledkové a střelecké krize, na domácím trávníku jasně přehrál plzeňskou Viktorii 3:0. Plzeň  toto zmrtvýchvstání...

Jablonec se v 26. kole Gambrinus ligy dostal z výsledkové a střelecké krize, na domácím trávníku jasně přehrál plzeňskou Viktorii 3:0. Plzeň  toto zmrtvýchvstání soupeři svým výkonem usnadnila, v jablonecké Chance aréně podala chabý výkon.

Jablonec začal za téměř letního počasí nedělní zápas aktivně, už ve třetí minutě  musel hostující Daněk řešit první nebezpečnou situaci. Do první velké šance se ale pak dostala Plzeň, v sedmé minutě naneštěstí pro Viktorii chytrý Limberského oblouček minul branku Severočechů. Ve 12. minutě už Jablonec třízápasovou šňůru bez gólu přerušil. Hamouz převzal Klapkův centr mezi obránci Viktorie a k tyči přesně zakončil.

Jablonec stupňoval  tlak, ve 20. minutě si Adam Varadi vypomohl faulem, za který uviděl žlutou kartu.

Ve 25. minutě už mohli domácí svůj náskok zvýšit. Po faulu na Lafatu Jablonec zahrával  zleva přímý kop a  Klapka mířil z trestného kopu pod břevno.  Daněk  ale jeho pokus s námahou vyškrábl na roh.

Ve 37. minutě mohli hosté vyrovnat. Horváthův centr míří na hlavu Májovského, osamocený obránce ale svatyni Jablonce minul. O tři minuty později kontrovali Jablonečtí. Lafata našel ideálně Eliáše, ani ten svoji šanci nevyužil. I proto soupeři odcházeli po poločase za stavu 1:0 pro domácí.

Jestliže ale tři desítky příznivců Viktorie, kteří vytvořili hostům výbornou kulisu, věřily v obrat, musely být ve druhé půli zklamány.

Na začátku druhé části byl sice míč častěji na kopačkách Viktorie, plzeňští fotbalisté ale hráli příliš staticky. Do nadějné situace se sice dostal Jiráček, špatné zpracování ale jeho příležitost ukončilo.

A pak už přišly chvíle pro Jablonec. V 63. minutě Lafata  ještě v dobré pozici volil zbytečnou kličku, o tři minuty později už přišla chvíle pro Hamouze, který z brejkové situace zvýšil na 2:0.

Od té chvíle Severočeši trávník na Střelnici zcela opanovali a zmar Plzně dovršuje střídající Valenta v 79. minutě, když využívá přihrávku kanonýra Lafaty.

Utkání se potom dohrává pouze z povinnosti, Viktoria už na zvrat v zápase nemá. Jablonec odskakuje vítězstvím, které vidělo 3 624 diváků,  na 40 bodů a hraje stále o evropské poháry, Viktoria zůstává na 33 bodech a čeká ji stále místo pouze ve druhé polovině tabulky.

Ve 27. kole hraje Viktoria ve Štruncových sadech,  9. května hostí brněnské fotbalisty.

FK Baumit Jablonec 97 – FC Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)

Góly: 12., 66.Hamouz, 79. Valenta

ŽK: Krejčí, Homola – Varadi, Limberský, Horváth

Jablonec: Zich - Zábojník,  Hamouz,  Krejčí,  Homola - Haurdič (68. Michálek),  Hloušek,  Klapka (72: Valenta),  Eliáš, Loučka - Lafata (90. Vukovič)

Plzeň: Daněk - Hájovský, Halama, Ševinský, Limberský (60. Mlika) - Horváth, Lecjaks, Jiráček, Kolář - Krbeček (70. Tatanašvili), Varadi (86. Presl)

Diváci: 3 624

Rozhodčí: Kovařík – Hojsík, Jiřík