Viktoria na úvod přípravy porazila Domažlice 5:1

10. kolo / Úterý 10. 1. 2017, 16:30

5:1

(1:1)

TJ Jiskra Domažlice

1. poločas: Sváček – Hejda, Hořava, Limbereský, Petržela, Řezník, Hrošovský, Kovařík, Chrien, Piroch, Krmenčík 2. poločas: Sváček – Matějů, Janža, Zeman, Kopic, Poznar, Hájek, Suchan,. Hromada, Hlavatý, Piroch

Švihořík – Hrubý, Bauer, Brožík, Lešek (87. Bláha), Ruml (46. Černý), Chocholoušek, Špírek (46. Roubal), Bezdička (46. Hejda), Mužík (73. Bursík), Fořt (46. Hašek) Náhradníci: Černý,Roubal, Bursík, Hašek, Bláha, Hejda, Krondát

Branky:10. Hořava (pen.), 57. Piroch, 59. Hlavatý, 62. Zeman (pen.), 65. Poznar – 40. Fořt

Hráči Viktorie Plzeň nastoupili v úterý v podvečer k prvnímu přípravnému utkání v rámci zimní přípravy. Na domácí půdě hostili aktuální ligoví mistři celek třetiligových Domažlic.

Od prvních minut bylo jasné, kdo bude na trávníku tréninkového areálu v Luční ulici udávat tempo. Rychlí a přesní viktoriáni trpělivě kombinovali s následnými přechodem do útočné fáze především v křídelních prostorech. Hned z první výraznější šance šli viktoriáni do vedení. V 10. minutě se z pokutového kopu prosadil TomᚠHořava. Ačkoliv Viktoria byla i nadále aktivnějším týmem, druhý gól přidali hosté. Ve 40. minutě se prosadil Pavel Fořt. Ve druhém poločase Viktoria ovládla nejen hru, ale i skóre. V 57. minutě se po rohovém kopu prosadil Jiří Piroch. Ještě veseleji bylo o dvě minuty později, na 3:1 zvýšil Michal Hlavatý. Krutá část zápasu pro hosty z Domažlic ale nebyla u konce. V 62. minutě byl nařízen druhý pokutový kop a Martin Zeman překonal gólmana hostů, 4:1. Osm minut hrůzy dovršil TomᚠPoznar, který v 65. minutě po rohu uzavřel skóre, 5:1.