f Reportáž ze zápasu: Rokycany - Plzeň 1:10 (0:7) | FC VIKTORIA Plzeň
Puma Future v2All-in permice 2018/2019
ProLogspeed

Rokycany - Plzeň 1:10 (0:7)

Viktoria na úvod přípravy rozdrtila Rokycany, Řezníček dal čtyři góly
21.06.2017
FCVP
Zápas

První přátelské utkání před sezonou 2017/2018 zahájil v brance Dominik Sváček, kapitánskou pásku pak oblékl Diego Živulič. V základu nastoupil také útočník Jakub Řezníček, záložník Daniel Kolář, navrátilec z hostování Miloš Kratochvíl a mladík Lukáš Pfeifer. Viktoria si s Rokycany nakonec bez potíží poradila a vyhrála 10:1.

přát., středa 21. 6. 2017, 17:00, Rokycany
Rokycany: Vild (46. Wohlmuth) – L. Aubrecht, Procházka, Grambal, Vileta – Hereit (C), Černý – Končal, Veselý, Kořínek – Kropáček. Do hry přišli: 46. Ječmen, 46. Kopečný, 70. Wohlrath, 70. Kroc, 75. Kořínek, 75. Veselý.
Plzeň: 1. poločas: Sváček – Limberský, Hejda, Hájek, Kovařík – Kratochvíl, Živulič (C) – Pfeifer, Kolář, Pilař – Řezníček. 2. poločas: Šampalík – Řezník, Vacovský, Hubník, Janža – Petržela, Ivanschitz, Suchan, Zeman – Bakoš – Poznar (C).
Branky: 81. Grambal – 8. Kolář, 14. Řezníček, 28. Pfeifer, 30. Pilař, 37. Řezníček, 39. Řezníček, 44. Řezníček, 55. Bakoš, 61. Řezník, 77. vlastní.

Komentář

V sedmé minutě sice překonal domácího gólmana Řezníček, nicméně trefa nebyla pro ofsajd uznána. O chvilku později se již ale viktoriáni mohli zaradovat, když brankář Vilda z vápna propálil Daniel Kolář – 1:0. V 11. minutě se musel činit brankář Sváček při nepříjemné střele kapitána Rokycan Jana Hereita. Poté zasahoval gólman domácího mužstva, jenž vyrážel dělovku Pilaře. Při další šanci Jakuba Řezníčka již ale neměl šanci – plzeňský forvard ho parádně obešel a při své premiéře v dresu Viktorie skóroval, 2:0. Třetí branku mohl přidat Lukáš Hejda po rohovém kopu či Miloš Kratochvíl ranou z 20 metrů, nebýt strážce rokycanské svatyně.

Gól na 3:0 se Viktorii podařil vstřelit ve 28. minutě, když se střelou na vzdálenější tyč při své premiéře za áčko Viktorie prosadil Lukáš Pfeifer. Krátce nato přidal čtvrtou trefu Václav Pilař, který z pravé strany obdržel balon před prázdnou bránu. Ve 37. minutě zkusil po pasu od Limberského střelu z nepříliš výhodného úhlu Jakub Řezníček – míč ovšem nakonec skončil až v bráně a bylo to již 5:0, krásný druhý gól nového forvarda červenomodrých. A o chvíli později dovršil svůj hattrick, když ho za obranu perfektně vyslal Diego Živulič. Těsně před poločasem se Řezníček prosadil ještě jednou, po 45 minutách hry tak vedla Viktoria 7:0.

Do druhé půle vyslal trenér Pavel Vrba zcela odlišnou jedenáctku, s kapitánskou páskou nastoupil tentokráte Tomáš Poznar a do brány se postavil Matyáš Šampalík. Po pěkné kombinaci se sice hned v úvodu prosadil Vacovský, nicméně branka pro ofsajd nemohla platit. Následovaly dvě velké tutovky Poznara, které zlikvidoval Wohlmuth. V 55. minutě nejprve napálil tyčku Milan Petržela, k dorážce se ovšem dostal Marek Bakoš, který se nemýlil – 8:0. Krátce poté krásně centroval Martin Zeman, k hlavičce se dostal Radim Řezník a bylo to 9:0.

Desáté trefy dovršili viktoriáni v 77. minutě. Po pasu od Řezníka zakončoval Bakoš, jenž s přispěním domácí obrany dopravil balon do brány. Gól byl označen jako vlastní. Čestného úspěchu se Rokycany dočkaly v 81. minutě, když přihrávku před prázdnou branku obdržel Pavel Grambal. Ten tak snížil na konečných 1:10 z pohledu domácího celku.

Fotogalerie

       
 

Související články

 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál