Viktoria porazila Sokol Kozolupy 18:3, hattrick vstřelili Bakoš s Krmenčíkem

(10:1)

TJ Sokol Kozolupy

1. pol.: Sváček - Řezník, Hejda, Baránek, Vukajlovič - Hořava, Chrien - Kopic, Kratochvíl, Vůch - Bakoš 2. pol.: Sváček - Rajtoral, Čihák, Piroch, Matějů - Kučera, Vaněk, Petržela, Suchan, Kovařík - Krmenčík

Sazeček, Samdru - Čech, Tejc, Trikar, Roda, Davídek, Kasal, Jančík, Mošna, Ptáček, Stehlík, Mráz, Vetešník, Machar, Tugui, Kvapil, Frič, Hausdorf

Branky: 1., 25. a 28. Bakoš, 36., 41. a 60. Krmenčík, 4. a 12. Kratochvíl, 9. a 21. Hořava, 2. Chrien, 5. Vůch, 33. Řezník, 39. Suchan, 43. Kovařík., 44. Rajtoral, 45. Kučera, 58. Petržela - 34. Fryč, 45. Mošna, 64. Sazeček

V sobotu 18. června sehrála Viktoria Plzeň přátelské utkání s týmem Sokola Kozolupy. V rámci projektu Kopeme za fotbal se tak obhájce prvenství v nejvyšší soutěži mohl poměřit s týmem okresního přeboru.

Hráči Viktorie s úvodním hvizdem spustili doslova brankostroj a už v desáté minutě vedli o pět branek. Postupně se trefili Bakoš, Chrien, Kratochvíl, Vůch a Hořava. O dvě minuty později přidal přesný zásah i navrátilec ze sokolovského hostování Kratochvíl, na kterého navázal ve 21. minutě TomᚠHořava. Poté přišly chvíle Marka Bakoše, který vsítil dvě rychlé branky po pohledných akcích. Nicméně nebyla to pouze Viktoria Plzeň, která se chtěla prezentovat útočným fotbalem. Hosté z Kozolup dokázali odpovědět na branku Radima Řezníka z 33. minuty a o několik okamžiků později snížili na 10:1. Gól do šatny uzavřel první pětatřicetiminutový poločas.

Do druhé půle nastoupily oba celky v pozměněném složení. V plzeňských barvách se činil především útočník Michael Krmenčík, jenž si v úvodních minutách připsal dva přesné zásahy. Na ty odpověděl Sokol z Kozolup brankou aktivního Mošny. Prosadit se následně dokázali i Janové Suchan s Kovaříkem nebo v závěru Kučera s Petrželou. V 60. minutě uzavřel hattrick Krmenčík. Závěrečné slovo ale patřilo hostům. K nařízenému pokutovému kopu se postavil brankář Sazeček a utaženou přízemní střelou dal výsledku konečnou podobu. Viktoria porazila TJ Sokol Kozolupy 18:3.