Viktoria rozhodla v závěru, nad Olomoucí zvítězila 2:0

5. kolo / Neděle 23. 8. 2015, 18:30 / Doosan Arena

(0:0)

SK Sigma Olomouc

Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Vaněk, Hořava – Petržela (78. Mahmutovič), Kolář (57. Ďuriš), Kopic (57. Kovařík) – Holenda

Buchta – Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek – Štěpán (61. Zahradníček), Cana, Plšek, Navrátil (76. Moulis) – Petr (81. Houska) – Halenár

Branky: 86. Ďuriš, 90+1. Ďuriš (pen.), ŽK: Cana, Plšek, Navrátil, ČK: 89. Plšek, Rozhodčí: Kocourek – Pospíšil, Koval

Diváci: 11 205

V neděli 23. srpna se hráči Viktorie Plzeň představili potřetí v rámci Synot ligy na vlastním stadionu. O navrácení na vítěznou vlnu bojovala sestava s Janem Holendou na hrotu, kterého ze stran podporovali Milan Petržela a Jan Kopic, do středu hřiště se vrátil TomᚠHořava.

Plzeň od prvních minut prokazovala svou touhu útočit, ale průniky Vaňka nebo Petržely shodně skončily v náruči včas vyběhnuvšího brankáře Buchty. V 10. minutě zakončoval nedávný oslavenec Jan Holenda patou Limberského centr, Buchta ale zůstal pozorný. O minutu později hlavičkoval Hubník, do branky se jeho pokus nevešel. Ve 25. minutě pálil uvnitř vápna nehlídaný Daniel Kolář, míč ovšem poslal nad branku, stejně jako o několik chvil později Václav Procházka z přímého kopu. Pouze nad břevnem skončila i rána Ondřeje Vaňka z 32. minuty. První ohrožení brány domácích přišlo v 35. minuty, kdy plzeňské obraně utekli Navrátil s Halenárem, prvně jmenovaný se ale s míčem dostal do příliš ostrého úhlu na to, aby mohl nebezpečně zakončit. Dvě minuty nato svedl souboj o míč s gólmanem Buchtou Holenda. Brankář Olomouce měl k balónu přece jen o kousek blíž a udržel neprůstřelnost. Ze souboje s Janem Holendou odešel jako vítěz i v nastaveném čase, kdy si plzeňský útočník našel míč z rohového kopu. Viktoria z vypracovaného tlaku v první půli gól nevytěžila.

Druhou půli načal rychlý útok hostů. Navrátil s Petrem ale nedokázali protlačit míč do branky. Plzeňané pokračovali v dobývání branky Olomouce, i proto poslal trenér Krejčí na hřiště čerstvé síly. V 56. minutě odešli z hradí plochy Kopic s Kolářem, které nahradili Kovařík a Ďuriš. O čtyři minuty nebezpečně hlavičkoval Václav Procházka, jenže míč plzeňského stopera brankář Buchta dokázal vytěsnit. V 62. minutě byl blízko vstřelení branky Milan Petržela, který při zpracování přelstil obránce hostů, Buchta byl ale už poněkolikáté na místě. V 78. minutě trenér Krejčí posílil útočnou vozbu svého týmu, když k ofenzivně laděnému Holendovi s Ďurišem poslal ještě Aidina Mahmutoviče. Z trávníku se poroučel Milan Petržela. V 86. minutě se více než jedenáct tisíc fanoušků v Doosan Areně přece jen dočkalo. Jan Kovařík dostal ideální míč do křídla v situaci, kdy se v náběhu za obranou ocitli hned tři viktoriáni. Do odkryté branky doklepl Kovaříkův banán Michal Ďuriš a rozpoutal tak na tribunách nefalšovanou vlnu nadšení – 1:0. V závěru hosté z Olomouce nevydrželi s nervy, nejdřív uviděl červenou kartu Plšek, v úplném závěru zastavila obrana Sigmy Rajtorala pouze za cenu nešetrného penaltového zákroku. Nařízený pokutový kop jistě proměnil Michal Ďuriš a připsal si tak druhou branku v zápase! Od závěrečného hvizdu rozhodčího Kocourka nebylo daleko, Viktoria si tak do tabulky Synot ligy připsala plný počet bodů.