9. kolo / Neděle 4. 10. 2015, 18:00 / Stadion v Jiráskově ulici

77. Ďuriš
90+1. Mahmutovič

Hanuš – Marek (C), Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Jánoš, Demeter – Fulnek (83. Přeučil), Mešanović, Vaculík (70. Jungr) – Batioja (59. Dvořák)

Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic (61. Petržela), Kučera (89. Hejda), Kovařík – Ďuriš (79. Mahmutovič)

Branky: 76. Mešanović, 84. Mišůn – 50. Kovařík, 61. Ďuriš, 77. Ďuriš, 90+1. Mahmutovič, ŽK: Hanuš, Mešanović, Dvořák – Kučera, Rozhodčí: Hrubeš – Wilczek, Pilný

Diváci: 3707

Svěřence Karla Krejčího čekala v rámci 9. kola SYNOT ligy cesta na půdu Vysočiny Jihlava. První prohru pod novým trenérem, kterou Viktoria utrpěla na hřišti Villarrealu v Evropské lize, chtěli plzeňští fotbalisté v Jihlavě odčinit a vrátit se na vítěznou vlnu.

Od zápasu s Villarrealem došlo v základní sestavě k jedné změně. Do středu pole se vedle Hrošovského postavila letní posila z Jihlavy TomᚠKučera. První poločas mnoho zajímavého nenabídl. Viktoria byla aktivnějším týmem, domácím se ale dařilo útoky Plzně zachytávat. První výraznou šanci měl na hlavě Michal Ďuriš. Ve 29. minutě ovšem po Kovaříkovu rohu jeho pokus vytěsnil Hanuš. Dvě minuty před koncem prvního dějství si dobře míč navedl TomᚠHořava, ovšem branku přestřelil.

Začátek druhého poločasu přinesl první branku zápasu. V 50. minutě TomᚠHořava přihrávkou mezi domácí obránce našel Jana KOVAŘÍKA, který se ve vápně nemýlil, 0:1. Na druhou branku se dlouho nečekalo. Po kombinaci ve vápně se 61. minutě k míči dostal Jan Kovařík, který přihrávkou našel Michala ĎURIŠE. Pro něj nebyl problém z bezprostřední blízkosti Hanuše překonat, 0:2. V 69. minutě mohl Ďuriš přidat druhý gól, ovšem poté co obešel domácího gólmana, z úhlu zakončit nedokázal. V 76. minutě Václav Procházka nezpracoval před vápnem přihrávku která prošla až na Murise Mešanoviće, který dokázal prostřelit Kozáčika, 1:2. Domácí se ze snížení dlouho radovat nemohli. Ihned po rozehrávce našel Kopic přihrávkou za obranu Michala ĎURIŠE, který střelou o tyč poslal Viktorii opět do dvoubrankového vedení. O minutu později si proti Mešanovićovi připsal výborný zákrok Kozáčik. Šest minut před koncem se o zápletku po Jánošově standardní situaci postaral hlavičkující Mišůn, 2:3. Poslední slovo ovšem měla Viktorie. V 91. minutě Aidin MAHMUTOVIĆ dostal míč za obranu a proti Hanušovi si dokázal poradit, 2:4.

Viktoria se tak v SYNOT lize pokračuje na vítězné vlně. Z Jihlavy si odváží tři body po páté výhře v řadě.