10. kolo / Neděle 19. 10. 2008, 20:00 / Doosan Aréna

(1:1)

AC Sparta Praha

Poštulka - Halama (77. Vaculík), Rada, Navrátil, Smola - Petržela (61. Jiráček), Kolář, Trapp, Horváth - Rezek, Varadi (87. Tatanashvilli).

Blažek - Kúdela, Voříšek, Kučera, Krob - Kulič (69. Kušnír), Kladrubský, Hušek, Kisel (90. Vacek), Zeman - Slepička (83. Holenda).

Branky: 40. Rezek - 32. Slepička. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Novák. ŽK: Rezek, Navrátil - Kulič, Hušek, Kučera. ČK: 90. Hušek (SPA).

Diváci: 5920

V utkání 10. kola Gambrinus ligy hostila Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech pražskou Spartu. V elektronické podobě vám nabízíme klubový zpravodaj Viktorián věnovaný tomuto...

V 10. kole Gambrinus ligy čekal Viktorii velmi těžký protivník v podobě pražské Sparty. Stejně jako v Plzni, i u týmu dnešního soupeře Viktoriánů, došlo před reprezentační přestávkou ke změně na trenérském postu, když Vítězslava Lavičku nahradil Jozef Chovanec. Svou ligovou premiéru na lavičce Plzeňských si tak dnes odbyl Pavel Vrba. Nový trenér Viktorky postavil do základní jedenáctky hned sedm hráčů, jež v minulosti prošli klubem z Letné. A právě tito bývalí sparanští fotbalisté o sobě dávali v průběhu zápasu často vědět.

Během prvních minut se snažily oba dva týmy hrát aktivní fotbal, ale většinou jejich útočné choutky končily před šestnáctkou soupeře. Výjimkou byla střela Rezka již z druhé minuty utkání, ale tu sparanská obrana zablokovala. Kolem 20. minuty se Viktorka dostala k rozehrávce hned tří rohových kopů, jenomže z nich vytěžila pouze střelu Koláře, která mířila přesně doprostřed Blažkovy branky. Pět minut poté zahrávali Plzeňští nadvakrát z dvaceti metrů standardní situaci. Poprvé se pokusil o zakončení Rezek, ale hostující Kulič vyběhl brzy ze zdi, a tak se musela rozehrávka opakovat. Na druhý pokus se k míči postavil kapitán Plzně Horváth. Jeho střela již mířila na branku, ale Blažek stál opět na svém místě. Ve 32. minutě se gólově urodilo, ale pro Spartu. Po rohovém kopu, který Letenští zahráli do malého vápna, Poštulka míč pouze vyrazil k volnému Slepičkovi, jenž se tak stal nejlepším střelcem Sparty v probíhající sezóně. O pár okamžiků později byl již Poštulka stoprocentní, když vyběhl proti Zemanovi, který se řítil do šance, a míč mu z nohou sebral. Zbývalo pět minut do konce poločasu, když Rezek rozjásal domácí příznivce. Po centru Rady se ve vápně dostal k míči dravý útočník Viktorky, který nedal Blažkovi žádnou šanci a střelou mezi brankářovy nohy vyrovnal na 1:1. Chvíli poté rozhodčí ukončil první poločas.

Druhou půli odstartovaly dvě velké příležitosti. Nejprve se Kisel už rozmýšlel, jakým způsobem zakončí svůj průnik do šestnáctky, ale v poslední chvíli mu míč skvěle vypíchl Rada. Na druhé straně pak vzal balon Kolář, nabral rychlost, prokličkoval mezi obranou Sparty a konečnou mu vystavil až brankář Blažek. Jeho střelu vyrazil na roh. Z následného rohu se mohlo znovu gólově urodit. Míč z kopačky Horvátha našel přesně hlavu Navrátila, který ale mířil jen těsně vedle. Během 66. minuty se znovu objevil v příležitosti Kolář, ale na malém vápně se mu nepodařilo po přihrávce Horvátha zpracovat míč. V dalších minutách se hrálo převážně ve středu hřiště a ani jeden z týmů se do větších šancí nedostával. V 79. minutě vyzkoušel pozornost Blažka střelou z úhlu Jiráček. Gólman Letenských byl na svém místě. Na Jiráčkův pokus odpověděl střelou Zeman. Poštulka si s ní ale bez problémů poradil. V 90. minutě pak vyvolala rozruch červená karta, jež následovala po druhé žluté, pro hostujícího Huška a následně poslední střela zápasu. Ta vyšla z kopačky Tatanshvilliho. Sparanský brankář byl opět na svém místě. O pár okamžiků později přišel poslední hvizd utkání, a tak skončil zápas Viktorky se Spartou smírem 1:1.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 1:1