1:0

(0:0)

Hrubeš – Nitrianský, Latka (C), Bílek, Juhar – Vukadinovič(85. Petr), Gecov(63. Dobrotka), Zmrhal, Baéz(91. Kodr), Černý – Škoda

Kozáčik – Řezník, Hubník, Procházka, Limberský (C) – Hořava(71. Vaněk), Hrošovský – Petržela, Kolář, Pilař(85. Tecl) – Chramosta(63. Bakoš)

Branky:66. Zmrhal , ŽK:62. Nitrianský, 69. Baez, 75. Latka 79. Vukadinovič, 79. Škoda - 34. Procházka, 42. Hořava, 61. Hubník , Rozhodčí:Zelinka-Jiřík,Hock ,

Diváci: 11003

Viktoriáni nastoupili k utkání v Synot Tip aréně poprvé v této sezóně z pozice lídra Synot ligy. Soupeřem jim byl aktuálně druhý celek tabulky SK Slavia Praha. Plzeňský trenér Miroslav Koubek ponechal stejnou vítěznou sestavu z utkání s Hradcem Králové.

Utkání začalo v krásné atmosféře za zpěvů chorálů z obou táborů fanoušků. Začátek utkání byl opatrný z obou stran. Viktoriáni se dostali k první šanci ve 14. minutě, kdy Pilař z 18-ti metrů vyslal technickou střelou se kterou si však gólman Hrubeš poradil a vyrazil ji mimo dosah dobíhajících hráčů. Slávisté poprvé zahrozili v 18. minutě kdy Škoda z dobré pozice minul branku Viktorie. Hned o minutu později už Milan Škoda mířil přesněji a donutil Matůše Kozáčika k prvnímu zákroku. Slávisté se hned poté dostali ke dvěma rohům, které obrana Viktoriánů celkem bez problémů odvrátila do bezpečí. V šestadvacáté minutě se opět připomněli Plzenští a Milan Petržela prověřil tvrdou ranou pozornost brankáře Slavie. Ve 30. minutě měl po standardní situaci Patrika Hrošovského na hlavě první gól Daniel Kolář. Bohužel pro Plzeň trefil pouze břevno slávistické branky. O dvě minuty později udělal chybu na velkém vápně Limberský a Vukadinovič se řítil sám na Kozáčika, ale slabě zakončil jen do náruče Plzeňského gólmana. Ve 42. minutě dostali slávisté možnost standardní situace z 25-ti metrů. Juharův pokus přes zeď si však Kozáčik v klidu pohlídal. To bylo z první půle vše a rozhodčí Zelinka tak ukončil první poločas za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nastoupili oba týmy v nezměněné sestavě. Viktorka začala aktivně a po dvou rohových kopech musel dlouhý nákop Kozáčika hasit před dotírajícím Chramostou brankář Hrubeš. Sešívaní se v padesáté minutě dostali k brejku a situaci musel na poslední chvíli zachraňovat Hrošovský, když odvrátil centr Zmrhala špičkou na roh. V pětapadesáté minutě po faulu na Limberského měli Viktoriáni možnost zahrávat standardní situaci ze slibné pozice hned za šestnáctkou, ale Procházka z ní však napálil pouze slávistickou zeď. Ve čtyřiašedesáté minutě prodloužil rohový kop Procházka ke Kolářovi, který však nedokázal prostřelit slávistického brankáře. O tři minuty později zahrávali Slávisté rohový kop a osamocený Zmrhal na zadní tyči uklidil míč do sítě a otevřel skóre zápasu na 1:0 pro Slavii. Slávisté se poté zatáhli a Plzenští se začali dostávat do tlaku. Marek Bakoš zahrával v 76. minutě standardní situaci z 18-ti metrů a technickou střelou trefil levou tyč branky Slavie. Minutu poté pálil Ondřej Vaněk a jeho ránu vykopával z branky obránce sešívaných Nitrianský. Hned na to hlavičkoval v dobré pozici Kolář, ale Hrubeš svůj tým opět podržel a jeho hlavičku vyškrábl. Další šanci Plzně měl na kopačce Řezník, jenže nedokázal protlačit míč přes Nitrianského a gólmana Hrubeše. V 90. minutě mohl ještě vyrovnal Hrošovský, ale Hrubeš jeho pokus z bezprostřední blízkosti zneškodnil. To byla také poslední velká šance utkání a Viktoriáni tak prohráli na Slavii 1:0