Viktoriáni vezou z Bělehradu remízu 1:1, vyrovnával Radim Řezník

R32 / Čtvrtek 15. 2. 2018, 21:05 / Stadion Partizana

81. Řezník

FK Partizan

Stojković – Vulićević (C), Miletić, Mitrović, Urošević – Janković, Pantić, Jevtović, Tošić – Soumah (71. Ivanović), Tawamba (90+1. Marković)

Hruška – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (60. Zeman), Kolář (78. Čermák), Kopic – Krmenčík (90+1. Chorý)

Branky: 58. Tawamba – 81. Řezník, ŽK: Mitrović – Hrošovský, ČK: 85. Mitrović, Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni Řecko)

Diváci: 21 568

Ve čtvrtek 15. února pět minut po deváté hodině večerní odstartovala Viktorii Plzeň jarní část sezóny 2017/18 soubojem úvodního vyřazovacího kola na půdě týmu FK Partizan. Plzeňané nastoupili s očekávanou sestavou s Krmenčíkem na hrotu podporovaným na křídlech hrajícími Kopicem s Petrželou. Mezi tři tyče se znovu postavil Aleš Hruška.

V úvodu utkání se na kopačky obou týmů vkrádaly nepřesnosti, k vidění tedy byly vidět ztráty ve středu hřiště i v okolí pokutových území. Oba týmy začaly vystrkovat zuby po dvaceti minutách. Nejdříve šanci zakončovanou Krmenčíkem zastavil ofsajd, na druhé straně se prokombinovali před branku Pantić se Soumahem. Hruška ale míč včas lapil. V pětadvacáté minutě se do zakončení dostal Soumah, plzeňský brankář jeho pokus vykopl. Viktoriáni se v průběhu první půle pokoušeli hrozit především pomocí rychlých protiútoků, ale když ani ten poslední Kopicův s Petrželou neskončil gólem, odešly oba celky do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas pokračoval ve scénáři nastaveném první půlí. Ani jeden z týmů nechtěl nabídnout soupeři šanci po vlastní chybě. V osmapadesáté minutě však domácí Viktorii přehráli, když z pravé strany pokutového území přiletěl před branku centr, jenž hlavou pohodlně uklidil do sítě Leandre Tawamba. O dvě minuty později vystřídal na hrací ploše Milana Petrželu Martin Zeman. V 68. minutě opřel svůj pokus z otočky do nohou bělehradské obrany Kopic, z následného rohového kopu hlavičkoval Roman Hubník vedle branky. V pětasedmdesáté minutě se mohutně napřahoval na hranici vápna Limberský, i jeho pokus ale skončil mimo bránu. To se ale změnilo v 81. minutě, kdy přetažený centr na vzdálenější tyč Martina Zemana vrátil před branku Michael Krmenčík a Radim Řezník opět hlavou vyrovnal na 1:1! Plzeňané dohrávali utkání proti deseti hráčům, za faul na Krmenčíka uviděl druhou žlutou kartu Mitrović. V nastaveném čase došlo i na poslední střídání Viktorie, kdy si za Michaela Krmenčíka přišel odbýt svůj soutěžní debut v plzeňském dresu TomᚠChorý.

Viktoriáni si z hlavního města Srbska přivezli remízu 1:1, která je díky vstřelenému gólu papírově výhodnější právě pro tým ze západočeské metropole.