Viktorka nedala své jmenovkyni ze Žižkova šanci

11. kolo / Neděle 23. 10. 2011, 17:00

4:1

(0:0)

FK Viktoria Žižkov

Branky: 51. Petržela, 62. Pilař, 73. Čišovský, 77. Bakoš - 67. Böhm ČK: 90. Bodeček ŽK: Kadeřábek, Šastný, Bodeček Rozhodčí: Radek Matějek - Martin Wilczek, Emil Ubias Diváci: 5 736

V jedenáctém kole Gambrinus ligy zavítala do Štruncových sadů jmenovkyně plzeňské Viktorie ze Žižkova, které patřilo před dnešním duelem třinácté místo v ligové tabulce. V přecházejícím střetnutí se ale podařilo svěřencům Martina Pulpita zvítězit nad pražskou Slavií. Plzeňané do dnešního klání nastoupili, oproti základní jedenáctce ze středečního zápasu v Barceloně, se dvěma změnami. Na hrotu útoku se místo Marka Bakoše pohyboval Michal Ďuriš a čelit žižkovským střelám neměl Marek Čech, ale Roman Pavlík.

V jedenáctém kole Gambrinus ligy zavítala do Štruncových sadů jmenovkyně plzeňské Viktorie ze Žižkova, které patřilo před dnešním duelem třinácté místo v ligové tabulce. V přecházejícím střetnutí se ale podařilo svěřencům Martina Pulpita zvítězit nad pražskou Slavií. Plzeňané do dnešního klání nastoupili, oproti základní jedenáctce ze středečního zápasu v Barceloně, se dvěma změnami. Na hrotu útoku se místo Marka Bakoše pohyboval Michal Ďuriš a čelit žižkovským střelám neměl Marek Čech, ale Roman Pavlík.

První střelecký pokus utkání si připsali v páté minutě hry Západočeši. Zakončení Milana Petržely ze dvaceti metrů si však svou cestu mezi tři tyče nenašlo. Tři minuty nato zahrozil Žižkov. David Kalivoda pálil ze stejné vzdálenosti jako předtím Petržela. Roman Pavlík bez problémů ukryl míč ve své náruči. Vzápětí na druhé polovině hřiště prověřil Michal Ďuriš žižkovského brankáře, TomᚠVaclík jeho střelu srazil na roh. Po jeho rozehrání se balon dostal na šestnáctku k Václavu Pilařovi, který ho vzápětí geniálním obloučkem nasměroval přesně na nabíhajícího Milana Petrželu. Záložník Viktorky vypálil z první, jeho střelecký pokus se otřel o břevno. O pár chvil později byla plzeňská Viktoria blízko otevření skóre. Po centru Davida Limberského z bezprostřední blízkosti zakončoval slovenský mladík Ďuriš, ale Vaclík jeho ránu vyrazil před sebe do míst, kde číhal Václav Pilař. Jeho zakončení skončilo i s pomocí tyčky mimo branku hostů. V 17. minutě zkusil své střelecké štěstí po rohovém kopu Pavla Horvátha David Limberský. Bek domácích napřáhl z vápna a poslal míč po zemi těsně vedle pravé tyče Vaclíkovy svatyně. Do branky se nevešlo ani zakončení Petržely. To samé platilo také pro střelu žižkovského Davida Kalivody. Roman Pavlík mohl zůstat klidný i ve 26. minutě, kdy hlavičkoval nad břevno Pavel Kadeřábek. Deset minut nato střílel po rychlém protiútoku Žižkova Marcel Šastný. Míč na branku Pavlíka se mu nepodařilo nasměrovat. Šest minut před koncem první půle vypálil „Horvi“. Ani plzeňský kapitán však nemířil přesně a míč nabral směr mimo tři tyče. I zakončení aktivního Petržely, které přišlo po nahrávce Václava Pilaře, si svou cestičku do žižkovské sítě nenašlo.

Po třech minutách druhé půle měli Plzeňané velké štěstí. Pavel Čermák centroval do vápna Západočechů. Dlouhá nahrávka se mu však vůbec nevydařila, ale k překvapení všech skončila na levé tyči. V 51. minutě hry se fanoušci ve Štruncových sadů dočkali. Po rychlém kontru Michal Ďuriš vyřešil situaci dva na jednoho přihrávkou Milanu Petrželovi, který se v tváří tvář Tomáši Vaclíkovi nemýlil a uložil míč pod břevno žižkovské branky.  O jedenáct minut později si s desetidenním zpožděním nadělil dárek k narozeninám Václav Pilař. Jeho dělovka z patnácti metrů, která přišla po zpětné nahrávce Daniela Koláře, rozvlnila podruhé sí za žižkovským gólmanem. Tři minuty nato vyprášil Vaclíkovi jeho rukavice tvrdou střelou ze dvaceti metrů Marek Bakoš. Vaclík míč vyrazil na roh. V 67. minutě Žižkov snížil. Novic na hřišti Jiří Böhm po jednom ze žižkovských centrů z bezprostřední blízkosti dostal míč za záda Romana Pavlíka a snížil na 2:1. Vzápětí musel plzeňský brankář předvést brilantní zásah, když po brejku Žižkova výstavní robinsonádou zlikvidoval zakončení Davida Kalivody z hranice vápna, které mířilo přesně k pravé tyči. V 73. minutě bylo vedení Viktorky znovu dvoubrankové. Po rohovém kopu se dostal míč k Marku Bakošovi, který odcentroval před branku Žižkova na malé vápno, kde číhal jeho krajan Marián Čišovský. Plzeňský stoper hlavou zaznamenal třetí gól Viktorky v utkání. Čtvrthodinu před koncem mohl navýšit vedení z přímého kopu Marek Bakoš, ale z vápna vypálil nad branku. Vzápětí si však slovenský ostrostřelec svou chu po brankách spravil. V 77. minutě mu předložil geniální nahrávku za obranu Milan Petržela, „Baky“ běžel osamocen na Tomáše Vaclíka a plzeňský kanonýr nemohl touto nabídkou pohrdnout. 4:1 pro Viktorku. V poslední minutě utkání ještě obdržel červenou kartu po druhé žluté LukᚠBodeček. To však byl poslední zápis do statistik dnešního duelu.

Viktoria Plzeň si tak se svou jmenovkyní poradila v poměru 4:1. Příští ligové utkání hraje tento pátek na domácí půdě proti Hradci Králové.

FC Viktoria Plzeň - FK Viktoria Žižkov 4:1