2. kolo / Neděle 5. 8. 2012, 19:15 / Stadion Jihlava

1:1

(1:1)

Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (70. Mešanovic), Koloušek, Jungr (89. Kryštůfek), Karlík, Vaculík (79. Sedláček) - Tecl

Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Ďuriš, Darida, Kolář (89. Hanousek), Horváth, Hora (45. Fillo) - Bakoš (76. Štípek)

Branky: 15. Karlík - 31. Kolář Rozhodčí: J. Bílek - J. Košec, R. Tacina ŽK: 22. Jungr, 38. Tecl, 85. Josl, 90. Sedláček - 36. Horváth, 47. Ďuriš, 54. Rajtoral

Diváci: 4150

První venkovní zápas v letošním ročníku Gambrinus ligy čekal dnes viktoriány. A na úvod to nebyl soupeř vůbec jednoduchý. Jihlava v minulém kole dokázala zaskočit pražskou Slávii a v domácím prostředí si brousila zuby i na Viktorku.

Viktorka veze z Vysočiny bod

První venkovní zápas v letošním ročníku Gambrinus ligy čekal dnes viktoriány. A na úvod to nebyl soupeř vůbec jednoduchý. Jihlava v minulém kole dokázala zaskočit pražskou Slávii a v domácím prostředí si brousila zuby i na Viktorku.

První velkou šanci prvního poločasu měl už ve druhé minutě Daniel Kolář, který si naběhl za obranu, výborně zpracoval dlouhý centr a jen včasný zákrok domácího brankáře mu zabránil ve skórování. V jedenácté minutě o sobě poprvé, ale o to výrazněji dali vědět domácí. K odraženému míči se dobrých třicet metrů od branky dostal k domácímu Joslovi a ten míč napálil do břevna. Vzápětí se však již domácí dokázali prosadit. V patnácté minutě zahrával Koloušek standardní situaci, jeden z domácích hráčů dokázal přeskočit Marka Bakoše, hlavou míč přiukl na Karola Karlíka, který dokázal z blízka překonat Petra Bolka (1:0). Viktoriáni však zabojovali a v jednatřicáté minutě dokázali vyrovnat. Po výborném centru z pravé strany se ve vápně k míči dostal Marek Bakoš, jeho pokus ještě dokázal Blažek s námahou vytěsnit, ale z druhé vlny byl ke střele připraven Daniel Kolář a ten s přehledem vyrovnal (1:1). Hned vzápětí měl výbornou šanci Michal Ďuriš, který stál na konci rychlého brejku, svou střelou se pokoušel obstřelit brankáře, ale jeho střela o pár centimetrů obletěla i brankovou konstrukci. O minutu později nebyl pro faul uznán gól domácích, když útočící hráč obral brankáře Petra Bolka o míč rukou. V závěru výborným průnikem David Limberský připravil míč pro Daniela Koláře, ale toho bohužel Jaromír Blažek vychytal. Po prvním, fotbalově velmi vyvedeném, poločase tak šli hráči do kabin za stavu 1:1.

Do druhého poločasu viktoriáni doslova vlétli a hned v jeho první minutě se do velké šance dostal Marek Bakoš a až nadvakrát dokázal brankář Blažek zkrotit míč. Hned vzápětí Marek Bakoš málem lobem z dálky dokázal nachytat Blažka, ale ten na poslední okamžik míč vyrazil. V padesáté deváté minutě měl ten samý hráč další šanci, když se po přihrávce Pavla Horvátha dostal k míči, ale jeho pokus byl nepřesný. V šedesáté minutě se skvělým zákrokem vyznamenal Petr Bolek, když po rychlém brejku jihlavských vychytal Masopusta. Tempo hry poté poněkud opadlo, domácí se stáhli více do obrany a pokoušeli se o rychlé protiútoky, zatímco Viktorka se snažila praktikovat svou hru, držela míč a rychlými přihrávkami se pokoušela překonat obranu Jihlavy. V sedmdesáté deváté minutě hlavičkoval v dobré pozici Michal Ďuriš, ale i jeho pokus brankou bohužel neskončil. Již v nastaveném čase se k hlavičce z bezprostřední blízkosti dostal František Ševinský, ale jeho pokus skončil na tyči. I přes výraznou převahu v druhém poločase však nedokázali viktoriáni své šance proměnit a tak zápas skončil 1:1.

FC Vysočina Jihlava – FC Viktoria Plzeň    1:1  (1:1)

Branky: 15. Karlík – 31. Kolář

Rozhodčí: Bílek – Košec, Tacina

žluté karty: 22. Jungr, 36. Horváth, 38. Tecl, 46. Ďuriš, 54. Rajtoral, 86. Josl, 93. Sedláček