22. kolo / Neděle 7. 4. 2013, 16:00 / Doosan Aréna

FK Teplice

Kozáčik – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Horváth – Rajtoral (82. Ďuriš), Kolář, Kovařík – Bakoš (76. Adamov), Tecl (88. Hejda)

FK Teplice

Grigar – Matula, Jablonský, Vondrášek, Lüftner – Kaufman (46. Janič), Jindráček, Vůch, Litsingi, Rosa – Mahmutovič (53. Čajić)

Branky: 41. a 46. Bakoš - 90. Litsingi Rozhodčí: T. Kocourek - R. Hájek, R. Kotík (O. Lerch) ŽK: 27. Mahmutovič, 65. Rosa

Diváci: 8562

V utkání 22. ligové kola s Teplicemi, kterým před výkopem duelu patřila patnáctá příčka, se museli Plzeňané poprvé v ročníku obejít bez Vladimíra Daridy, jenž si odpykával trest za čtvrtou žlutou kartu v sezóně. Naopak v základní jedenáctce nemohli chybět David Limberský s Danielem Kolářem, kteří v tomto domácím střetnutí odehráli svůj dvoustý zápas v Gambrinus lize.

V utkání 22. ligové kola s Teplicemi, kterým před výkopem duelu patřila patnáctá příčka, se museli Plzeňané poprvé v ročníku obejít bez Vladimíra Daridy, jenž si odpykával trest za čtvrtou žlutou kartu v sezóně. Naopak v základní jedenáctce nemohli chybět David Limberský s Danielem Kolářem, kteří v tomto domácím střetnutí odehráli svůj dvoustý zápas v Gambrinus lize.

Po devíti minutách hry viktoriáni poprvé ohrozili branku Teplic. Po centru Radima Řezníka hostující obrana míč odvrátila pouze na penaltu, kde číhal Marek Bakoš. Slovenský útočník zakončoval v akrobatické pozici těsně nad branku. Dvě minuty nato znovu úřadoval „Baky“, který vypálil dělový projektil z hranice šestnáctky. Od pohromy zachránila Teplické pouze teč Davida Jablonského, po které doputoval balón do zámezí. V 15. minutě zahrozili vážněji hosté. Franci Litsingi vyhrál běžecký souboj s Radimem Řezníkem a už už chtěl zakončovat, ale Řezník stihl jeho střelecký pokus zablokovat. O pár chvil později se do míče z necelých dvaceti metrů opřel Aidin Mahmutovič. Nejlepší střelec hostů však Kozáčikovo čisté konto ohrozit nemohl. Své střelecké štěstí vyzkoušel ze třiceti metrů také Martin Jindráček, ale ani on nezamířil přesně. Dalekonosnou střelu si připsal na druhé polovině hrací plochy Marián Čišovský. Blízko ke vstřelení vedoucího gólu byli viktoriáni ve 26. minutě. Po centru Radima Řezníka střílel na malém vápně osamocený František Rajtoral. Zakončení mu nevyšlo a poslal míč na vzdálenější tyč, kam si však nabíhal Jan Kovařík. Záložníkovi Viktorie se ale ve skluzu nepodařilo dopravit míč do odkryté brány Teplic. Vzápětí měli Plzeňané výhodu přímého kopu z pětadvaceti metrů. Střílený centr Pavla Horvátha pořádně teplického gólmana vyděsil, ale nakonec si s ním dokázal poradit. Ve 34. minutě si tato dvojce svůj souboj zopakovala. Pavel Horváth netypicky pravačkou vystřelil z první a TomᚠGrigar měl co dělat, aby balón ve svých rukavicích udržel. Ve 38. minutě znovu úřadoval brankář Teplic. Po přiuknutí Jana Kovaříka tentokrát vychytal zakončujícího Marka Bakoše. Čtyři minuty před koncem poločasu využil Vondráškova zaváhání Jan Kovářík, který mu v šestnáctce sebral míč, jenž následně předložil pod sebe volnému Stanislavu Teclovi. Ten sice překonal Grigara, ale balón skončil na tyči. U odraženého míče byl ale nejblíže Marek Bakoš a uložil ho do teplické brány. 1:0 pro Viktorku! V poslední minutě prvního poločasu se pokusil vedení Západočechů navýšit Stanislav Tecl, ale jeho střelecký pokus z patnácti metrů se mezi tyče nevešel.

Do druhé půle vstoupila Viktorka naprosto vynikajícím způsobem. Marek Bakoš si naběhl za obranu, dostal míč do nohy a následně po dvaadvaceti vteřinách hry nekompromisním způsobem zavěsil. 2:0! O dvě minuty později se málem zapsal mezi úspěšné střelce Stanislav Tecl. Ve vápně se zbavil jednoho z bránících hráčů a pravačkou prověřil Tomáše Grigara. Ten jeho přízemní střelu vyrazil před sebe a před dobíhajícími viktoriány uklidila míč teplická defenzíva. Vzápětí se dostal po rohovém kopu do zakončení hlavičkující Marián Čišovský. Jeho hlavička skončila pár centimetrů vedle pravé tyčky. TomᚠGrigar se opravdu v úvodních minutách druhého poločasu nenudil. Po Kovaříkově centru z 51. minutě musel předvést robinsonádu proti zakončení hlavou, které přišlo od Františka Rajtorala. Do další příležitosti Viktorky se propracoval aktivní Tecl, jenž přesprintoval svého soka ve žlutém dresu. Tváří v tvář Grigarovi nasměroval svou přízemní střelu vedle levé tyče. V 63. minutě získala Viktorka výhodu přímého kopu z dvaceti metrů po Rosově zákroku na Františka Rajtorala. Osvědčeným exekutorem těchto situací je Pavel Horváth, který se ujmul své role i v tento okamžik. Vypálil levačkou, TomᚠGrigar plachtil marně a Teplické zachránila od třetího zásahu Viktorie tyčka. O pár chvil později přišla hlavička naběhnuvšího Radima Řezníka, která skončila nad břevnem teplické branky.  V 71. minutě pobavil zaplněnou Doosan Arénu po rohovém kopu Viktorie Marián Čišovský. Plzeňský stoper vystřihl nůžky a orazítkoval břevno Grigarovy svatyně. O sedm minut později se pokusil zkorigovat skóre zakončením zpoza vápna LukᚠJanič. Neúspěšně, bránu Viktorie netrefil. V 81. napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů David Limberský. Dělovku beka Viktorky tečoval Marián Čišovský, takže doputovala do zámezí. Tři minuty před koncem utkání Matúš Kozáčik ukázal bezchybnou robinsonádu proti Martinu Jindráčkovi. V nastaveném čase se přeci jen Tepličtí gólově prosadili. Po závaru ve vápně Viktorky vypálil Franci Litsingi a jeho skákavá rána, která byla navíc tečována, skončila v plzeňské síti. Tento moment byl také posledním důležitým okamžikem utkání.

Viktoria porazila Teplice v poměru 2:1 a vrátila se do čela ligové tabulky. Stejný počet bodů jako Plzeňané má také pražská Sparta. Svěřencům Pavla Vrby však náleží první příčka díky lepšímu skóre.

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:1