Zápasy s Teplicemi pohledem archivu a statistik

2:0

(0:0)

FK Teplice

FK Teplice

Branky: 59. Ďuriš, 84. Pilař ŽK: Horváth - Lukáš, Rosa Rozhodčí: Jaroslav Bílek - Kryštof Mencl, Jiří Jiřík Diváci: 5 213

Severočeši patří dlouhodobě mezi týmy, které umí na plzeňské fotbalisty zahrát. Statistiky však postupně mění výsledky loňské sezony, kdy si Viktoria připsala dvě důležité výhry.

Po úvodních dvou zápasech Gambrinus ligy měla Viktorka na svém kontě jeden bod za remízový výsledek z domácího klání s Libercem. V utkání, které Viktoria odehrála již v pátek, byly soupeřem viktoriánů Teplice. Od první minuty nastoupil v základní jedenáctce Plzeňanů brankář Marek Čech, nová akvizice západočeského celku ze Soči.

První čtvrthodinu zápasu se hra odehrávala převážně ve středu hřiště, žádný z týmů se do zakončení neprotlačil. V patnácté minutě pálil nebezpečně ze dvaceti metrů Admir Ljevakovič, Čechovu branku ale přestřelil. O necelých deset minut později se do první velké šance dostali viktoriáni. Milan Petržela našel nahrávkou na vápně volného Petra Trappa, který tvrdě vypálil. Mířil však přesně do míst, kde stál TomᚠGrigar. Teplický gólman vyrazil míč před sebe, a tak si Trapp svůj střelecký pokus zopakoval, ale Grigar jeho další střelu srazil na roh. Po rohovém kopu Pavla Horvátha hlavičkoval Marek Bakoš. Brankář Teplic proti hlavičce slovenského fotbalisty vytasil výborný zákrok a Viktorka dostala výhodu dalšího rohu. Po něm se do střelecké pozice dostal Milan Petržela. Dělovka plzeňského krajního záložníka z penalty si cestu do sítě nenašla. Ve 37. minutě se blýskl úžasným zákrokem debutant v dresu Viktorky Marek Čech. Střelu Alena Melunoviče, která šla přesně k levé tyči, vytěsnila Čechova rukavice na rohový kop. Pět minut před koncem poločasu pálil nejlepší střelec Teplic Vlastimil Stožický. Plzeňský gólman byl na místě. Ve 43. minutě měla Viktorka po faulu na Milana Petrželu výhodu přímého kopu z osmnácti metrů. K rozehrávce se postavil Pavel Horváth. Teplickou zeď sice obstřelil, ale brankář Teplic ukryl míč ve své náruči.

Po pěti minutách druhého poločasu se do šance dostal po Horváthově centru Petr Jiráček. Dlouhovlasý bek Viktorky předvedl fanouškům ve Štruncových sadech rybičku, míč bohužel skončil kousek vedle pravé tyče. Čtyři minuty nato hlavičkoval hráč, jenž mnoho branek hlavou nedává. Milan Petržela po přihrávce aktivního Jiráčka svatyni hostů netrefil. V 59. minutě nejprve TomᚠGrigar kryl střelu Daniela Koláře, ale o chvíli později byl již krátký proti zakončení Michala Ďuriše. Talentovaný slovenský fotbalista se prosadil hlavou poté, co ho centrem našel Pavel Horváth, a poslal Viktorku do jednobrankového vedení. V 71. minutě se znovu vyznamenal teplický brankář. Přímý kop z pravé strany hřiště rozehrál Pavel Horváth, který se pokusil technickou střelou nakroutit míč pod břevno. Grigar byl na místě a balon bravurním zákrokem vytlačil na tyč. Vzápětí přišel centr Václava Pilaře, který nahradil na hřišti Milana Petrželu. Mladý záložník Viktorky posadil balon přesně na hlavu Davida Bystroně. Plzeňský stoper ale zamířil mimo tři tyče. Až po půlhodině druhé půle zahrozili poprvé po návratu z kabin Tepličtí. Střela Antonína Rosy skončila vedle Čechovy branky. Šest minut před koncem utkání přidali viktoriáni po akci z fotbalové učebnice svou druhou branku. Petr Trapp našel přihrávkou vzduchem rozběhnutého Davida Limberského, který z rohu malého vápna poslal míč pod sebe na penaltu, kde číhal Václav Pilař. Letní posila Viktorky akci dokončila tím, že balon uklidila do teplické sítě. V poslední minutě utkání se mohl ze vstřelení gólu radovat také Pavel Horváth, který překvapil teplického brankáře z přímého kopu ze čtyřiceti metrů. Míč z Horváthovy kopačky skončil na břevně.

Viktoriáni si tak ve třetím ligovém kole připsali první výhru, když porazili v domácím prostředí Teplice v poměru 2:0.

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:0