11. kolo / Pátek 12. 10. 2007,   /

11. kolo / Pátek 12. 10. 2007,

1:1

SK Sigma Olomouc

K přípravnému utkání vyrazili v pátek fotbalisté Viktorie do německé Chotěbuzi. Soupeřem jim byl bundesligový tým Energie Cottbus, který je v současnosti na posledním místě tabulky....

Domácí tým nastoupil bez hráčů reprezentace Skelyho, Mitreskiho, Aloneftise a Ipsiho. Stejně tak trenéru Prašnikarovi chyběli zranění Kukielka a Rivic. I v plzeňském dresu chyběli reprezentanti do 21 let Fillo se Smejkalem a zraněný Martin Müller. Trenér Levý také nechal odpočívat Smolu s Trappem, kteří díky čtyřem žlutým kartám nebudou moci nastoupit příští pátek proti Slavii. Naopak se v první části na hřišti objevil uzdravený Jan Zakopal.
Domácí se do soupeře pustili zostra a hned v prvních minutách si vynutili dva rohové kopy se kterými si však obrana Viktorie společně s Michalem Daňkem dokázala poradit. Stejně dopadly i shodné dva pokusy Viktorie, které zahrávala v rozmezí 10. minuty. Ve 22. minutě se poprvé měnilo skore. Timo Rost dlouhým pasem pasem uvolnil Sörensena a ten poslal míč křížem k zadní tyči bezmocného Daňka - 1:0. Viktoria ve snaze vyrovnat nejprve prověřila Tremmela v brance Energie Jarolímem a poté Zakopalem, ale oba střelecké pokusy ve 28. a 32. minutě na stavu nic neměnily.

I druhý poločas přinášel zajímavou podívanou na níž měli zásluhu oba soupeři. V 58. minutě přišlo vyrovnání. V pokutovém území byl sražen střídající TomᚠBorek a Marek Jarolím proměnil nařízený pokutový kop ve vyrovnávací branku - 1:1. Díky vyrovnávací brance získávala Viktoria postupně stále více ze hry. Ve zbývajícím čase měl každý z týmů po jedné šanci korigovat stav, ale obrany pracovaly pozorně a zápas tak skončil remízou.

FC Energie Cottbus - FC Viktoria Plzeň 1:1
Poločas: 1:0
Branky: 21. Sörensen - 58. Jarolím (PK)
Diváci: 1234
Rozhodčí: Schößling
Viktoria I. poločas:  Daněk - Smejkal, Zakopal, Rada, Lecjaks - Malcharek, Süsser, Jarolím, Šíma - Brožík, Psohlavec
Viktoria II. poločas: Daněk - Malcharek, Rada, Halama, Šíma - Vaculík, Krbeček, Jarolím, Róth - Brožík, Borek. Trenér Stanislav Levý
Energie: Tremmel - Da Silva, Wachsmuth (82. Burca), Cvitanovic, Ziebig - Bassila, Bandrowski (64. Küntzel), Schuppan (63. Feick), Rost, Sörensen (73. Baumgart), Kioyo (69. Trytko). Trenér: Bojan Prašnikar