Viktoria vyhrála a překonala další rekord

14. kolo / Sobota 6. 11. 2010,   /

14. kolo / Sobota 6. 11. 2010,

FC Slovan Liberec

2:0

V patnáctém kole Gambrinus ligy zvítězila Viktoria Plzeň na ostravských Bazalech a to díky trefám Rajtorala a Koláře. Viktoriáni tak během patnácti kol nasbírali 40 bodů, což je nový rekord české ligy.

V patnáctém kole Gambrinus ligy zvítězila Viktoria Plzeň na ostravských Bazalech a to díky trefám Rajtorala a Koláře. Viktoriáni tak během patnácti kol nasbírali 40 bodů, což je nový rekord české ligy.

Oba týmy začaly s respektem a tak první minuty přinášely spíše taktický boj, než atraktivní podívanou. V 7. minutě zahrozili hosté Rajtoralem, ale ten na poslední chvíli přišel o míč. A tak první větší vzrušení na hřišti přinesly v osmé minutě dýmovnice, kdy se celé Bazaly ponořily do mlhy. Ve 14. minutě vystihl ostravský gólman Daněk nahrávku mířící za obranu, kam se prodíral Bakoš. O minutu později se po narážce s Pavlem Horváthem dostal k míči Daniel Kolář. Jeho střelu stačil Neves zablokovat. V 17. minutě rozhodčí Mojžíš přerušil utkání, nebo na hrací plochu se dostal slzný plyn, který Policie použila za hradbami stadionu při potyčce fanoušků. Po vynucené dvacetiminutové přestávce začala lépe Viktoria a z prvního útoku se dostala do vedení. Kombinační akce začala u Ďuriše, ten našel volného kapitána Horvátha, jenž šibalskou nahrávkou na zadní tyč vybídl ke skórování volného Františka Rajtorala  – 0:1. Po vstřelené brance viktoriáni ještě více přidali na obrátkách a donutili svého soupeře především k defenzivní činnosti. Ojedinělé výpady Baníku se pak stávaly snadnou kořistí zadáků v červených dresech. I u dalších dvou plzeňských příležitostí byl kapitán. Nejprve poslal míč Rezkovi a poté Ďurišovi, ani jedna příležitost však gólově neskončila. Mnoho práce neměl plzeňský Krbeček, který nahradil zraněného Pavlíka. Ten musel během první části zasahovat pouze jednou a to při nepřesné střele Koukala.

Ve druhé části tempo hry mírně opadlo, přesto to byli hosté, kdo ovládal hru. V 54. minutě zahrozil hlavou nebezpečně Bakoš, ale jeho pokus brankář Daněk zlikvidoval. Slibně pro hosty vypadala i akce Koláře, kterého zastavil až za cenu faulu Zeher. V 65. minutě se osmělili domácí Markem, jeho pokus ale mezi tyče nemířil. I druhý poločas doprovázely nepokoje mimo stadion. Ostravský kotel dokonce během utkání opustil stadion, kde následně došlo k dalším potyčkám. V 66. minutě měla Viktoria výhodu dalšího rohového kopu. I v tomto případě se míč dostal k Rajtoralovi, ten ale druhý zápis do listiny střelců odmítl. V 79. minutě se Viktoria dočkala. Pavel Horváth nacentroval na střídajícího Jiráčka, ten vrátil míč do vápna, kde byl důrazný Daniel Kolář a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 0:2. V závěru se domácí pokusili zatlačit hosty a vstřelit alespoň čestný gól, plzeňská obrana na čele s Krbečkem se ale zaskočit nenechala a tak se viktoriáni mohli radovat z již třinácté výhry.

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 0:2
Poločas: 0:1
Branky: 18. Rajtoral, 79. Kolář
Rozhodčí: Možíš - Kordula, Marek
ŽK: Marek, Bolf
Diváci: 4780
Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek (81. Frydrych) - Varadi, Frejlach, Koukal (57. Šenkeřík) - Zeher (90. Fantiš). Trenér: Lička.
Viktoria: Krbeček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Horváth, Rada - Rezek (89. Brezinský), Kolář, Ďuriš (71. Jiráček) - Bakoš (80. Střihavka). Trenér: Vrba.

Viktoria díky výhře překonala dosavadní bodový rekord za první polovinu soutěže. Ten patřil až doposud Spartě Praha, která získala před deseti lety celkem 39 bodů.

Nejvíc bodů za první polovinu ročníku
1993/1994* - Sparta 24 bodů (34), mistr Sparta 45 (63)