2:1

(2:0)

Adamovič - Krušina (75. Svoboda), Teršl (46. Polom), Brožík, Skála (56. Petr) - Průcha, Provod, Matějka (46. Sedláček), Hašek - Kule, Ruml

Branka Plzně: 87. Brožík

V utkání se Viktorii nepodařilo navázat na kvalitní výkon ze středečního zápasu v Jablonci. Nevydařil se především první poločas, kdy v obranné fázi dělala hostům problémy jednoduchá a důrazná hra Pardubic. Po brejkové situaci šly Pardubice do vedení a po nedůslednosti při outovém vhazování vedli domácí 2:0. V útočné fázi byla hra Plzně pomalá, neobratná a v kombinaci hráči často chybovali. Jedinou vážnější šanci neproměnil hlavou Ruml.

Druhý poločas byl z pohledu Viktorie herně vydařený. Zlepšil se pohyb, zrychlila se hra a Západočeši si vytvořili převahu. Pardubice se dostávaly pod tlak, ale vytvořené šance nedokázali hosté proměnit. Snížit se podařilo až v 87. minutě Brožíkovi a na vyrovnání už nezbyl čas.

„Odehráli jsme utkání dvou rozdílných poločasů. Mužstvo by se mělo poučit z chyb a pamatovat si, že hrát v maximální koncentraci a intenzitě pouze poločas nestačí," hodnotí utkání trenér Žilák.