(3:0)

SK Dynamo České Budějovice

Valeš – Ryška, Svoboda, Čihák (56. Holík), Brudna – Petr (47. Řezáč), Pihrt, Vais – Arzberger, Vilček (60. Mašek), Pffeifer

Branky Plzně: 4x Arzberger, Vais, Holík

„Do prvního jarního soutěžního utkání jsme vstoupili velice aktivně a z tlaku, který jsme na soupeře vytvořili, se nám podařilo vstřelit branku. To vneslo klid do naší hry, kterou jsme měli pod kontrolou. Dařilo se nám kombinovat a vytvářet si brankové příležitosti. Během prvního poločasu jsme přidali ještě dvě branky. Bohužel jsme se nevyhnuli několika chybám, které pramenily z polevení v koncentraci. Soupeř však nedokázal vážněji ohrozit naší branku a ani z pokutového kopu neskóroval. Ve druhém poločase tempo mírně opadlo, ale stále jsme byli výrazně nebezpečnějším týmem. Dokázali jsme přidat ještě tři branky, které padly po opravdu pohledných akcích. Bohužel jsme neudrželi čisté konto a Budějovice nechali korigovat na konečných 6:1. Z naší strany bylo utkání povedené především v ofenzivní fázi. Několik velkých chyb v defenzivě je pro nás alarmující a musíme je z výkonů odstraňovat. Hráče však musíme pochválit,“ hodnotí trenér Martin Kastner.