17. kolo / Neděle 2. 4. 2017, 14:00 / Luční

(2:3)

AC Sparta Praha

Valeš – Fišer (59. Vrba), Kepl, Uzlík (C), Míka, Hranáč, Plecitý (72. Brož), Selnar, Štursa, Žilák, Němec (70. Zajíček).

Benada – Štětina, Kutina, Alexandr, Radimský, Fišl, Peřina (80. Penner), Konopásek (C), Šimáček, Hezoučký (78. Patrák), Bláha (74. Vokřínek).

Branky: 11. Fišer, 37. Štursa, 77. Štursa – 25. Alexandr, 33. Štětina, 33. Fišer (vl.), 71. Alexandr, ŽK: Míka, Plecitý – Fišl, Hezoučký, Rozhodčí: Langmajer – Křen, Frgal.

Diváci: 120

VIktoria šla do vedení v 11. minutě, kdy se po centru Žiláka prosadil Fišer. Hosté ve 25. minutě srovnali střelou ze střední vzdálenosti, krátce nato trefil Štursa po individuálním průniku bohužel jen břevno. Důležitý moment zápasu přišel ve 33. minutě – nejprve po standardce skóroval hostující Štětina a krátce poté si domácí Fišer dal vlastní branku, Sparta tak vedla 3:1.

Do hry viktoriány vrátil ve 37. minutě Štursa po dobře zahraném autu. V 71. minutě ale znovu udeřili sparané, konkrétně Alexandr. V posledních minutách se hlavou trefil Štursa a opět snížil, vyrovnat se ale Viktorii již nepodařilo.

Jiří Žilák (FC Viktoria Plzeň): „Zápas byl hrán ve vysokém tempu s velkým množstvím osobních soubojů. Hra byla v poli vyrovnaná z obou stran, hodně bojovná... My jsme zbytečně chybovali v rozehrávce a útočníci Sparty to dokázali potrestat.“