3. kolo / Neděle 25. 8. 2019, 12:15 / Mikuláše z Husi

1:2

(1:1)

Martinec – Lupan, Toman, Komani (69. Tran Luu), Coufal, Stýblo, Nováček (46. Molodci), Mareš, Mamudov, Fait, Zdobnický

Šmejkal – Čeliš (76. Mertl), Macák, Vach, Rádl – Falout, Secký, Doubek – I. Vonásek (46. J. Vonásek), Štauber (69. Pracht), Kule (55. Lörincz)

Branky: 37. Komani – 24. Mareš (vl.), 60. Doubek, ŽK: Komani, Coufal, Toman – Secký, 2. ŽK=ČK: 89. Toman, Rozhodčí: Gunitš – Bočok, Polena

Diváci: 50

Pavel Fořt (FC Viktoria Plzeň): „Nastoupili jsme proti týmu, který vedl tabulku. Do zápasu jsme vkročili dobře, prvních 10 minut jsme byli lepším týmem, bohužel jsme neproměnili penaltu a to nás trochu zlomilo. Vyšehrad nás pak začal trochu přehrávat, ale z jedné pěkné akce jsme dali gól, který byl vlastní. Domácí pak ale vyrovnali a měli další dvě šance, které naštěstí neproměnili. Nám se moc nedařilo, hodně jsme chybovali ve středu pole. Ztráceli jsme míče a soupeř toho využíval. Trochu mě mrzí, že jsme některé šance nedotáhli a branku už jsme moc neohrozili. První poločas se nevyvedl podle našich představ. Hráli jsme na umělce, byl to bojovný zápas. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, měli jsme více balon na noze a soupeř hrozil spíše jen z brejků. Podařilo se nám po jedné střele za vápnem dát gól, pak si myslím, že soupeř hrál na riziko. My jsme šli dvakrát sami na branku, kde by to chtělo více klidu při zakončení, abychom zápas dohrávali v klidu. Takhle jsme drželi jednobrankové vedení, ale kluci to zahráli zkušeně, jednoduše a chytře. Závěr zápasu jsme dohráli dobře, soupeře jsme nepouštěli k ničemu. Vyšehrad hrál houževnatě na malém a krátkém hřišti, ještě k tomu na umělce, síly ubývaly, ale kluci se s tim vyrovnali. Zaslouženě jsme vyhráli 2:1 a s tím jsem spokojený. Rozebereme si nějaké taktické věci a ve středu nás čeká zápas proti Kladnu.“