29. kolo / Sobota 21. 5. 2011, 17:30 / Štruncovy sady

FC Baník Ostrava

5. Limberský (vl.)

Pavlík – Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský – Petržela (77. Ďuriš), Horváth, Kolář (85. Fillo), Jiráček, Rezek – Bakoš (90. Brezinský)

Pietrzkiewicz – Marek, Bolf, Frydrych, Zejdler – Šenkeřík, Greguš (46. Frejlach), Hušbauer, Lukeš, Šmejkal (66. Christu) – Ferenčík

Branky: 25. Jiráček, 31. Bakoš, 64. Horváth – 5. Limberský (vl.), ŽK: Marek, Greguš, Rozhodčí: Zelinka – Lakomý, Marek

Diváci: 7100

Kdyby se Viktorii v předposledním ligovém kole a zároveň posledním klání na domácí půdě v letošním ročníku podařilo porazit Baník Ostrava, mohli se Západočeši radovat ze zisku prvního mistrovského titulu v klubové historii. Střetnutí s Baníkem bylo v Plzni událostí číslo jedna. Na Náměstí Republiky se vysílal přenos z utkání na velkoplošné obrazovce, ochozy ve Štruncových sadech byly zaplněny do posledního místa.

Kdyby se Viktorii v předposledním ligovém kole a zároveň posledním klání na domácí půdě v letošním ročníku podařilo porazit Baník Ostrava, mohli se Západočeši radovat ze zisku prvního mistrovského titulu v klubové historii. Střetnutí s Baníkem bylo v Plzni událostí číslo jedna. Na Náměstí Republiky se vysílal přenos z utkání na velkoplošné obrazovce, ochozy ve Štruncových sadech byly zaplněny do posledního místa.

V páté minutě hry se poprvé měnilo skóre. Bohužel v neprospěch Viktorky, která první pětiminutovku hry prakticky nepůjčila Baníku míč. Po trestném kopu z pětadvaceti metrů napálil balon do vápna Viktorie Lukeš, na penaltě ho ale Limberský tečoval tak nešastně, že skončil v plzeňské síti. O pět minut později se tlačil po střílené nahrávce Rezka do zakončení Petržela, ale v těžké pozici branku hostí netrefil. Na druhé straně hřiště prověřil Pavlíka střelou ze střední vzdálenosti Šenkeřík. Gólman Viktorky byl na místě. Po čtvrthodině hry se proháčkoval do vápna Baníku Petržela a poslal zpětnou nahrávku na šestnáctce volnému Rezkovi. Jeho zakončení sice mělo razanci, ale postrádalo přesnost. Následně se protlačil po rohovém kopu Viktorky ke střele Ševinský. Bek Viktorky hlavičkoval těsně vedle Pietrzkiewiczovy brány. Hrál se fotbal ze strany na stranu. Obrana Viktorky se zapotila ve dvacáté minutě, kdy se ke střele dostal Ferenčík. Mířil mimo tři tyče. To samé platilo pro zakončení Bakoše a Koláře na druhé polovině hrací plochy. Po pětadvaceti minutách hry bylo vyrovnáno! Po přiuknutí aktivního Rezka se střelou zpoza vápna trefil přesně k pravé tyči ostravské svatyně Jiráček a upravil skóre na 1:1. Ve třicáté minutě se opřel do balonu Horváth, jeho střelecký pokus skončil těsně vedle levé tyčky. O minutu později si už mohly zaplněné Štruncovy sady vychutnat další nával gólové radosti. Slovenský kanonýr Bakoš se po nahrávce Jiráčka ocitl sám před brankářem Ostravy, udělal mu kličku a zkušeně zakončil do odkryté sítě. Pět minut před koncem poločasu se objevil v šanci Kolář, kterého našel nahrávkou Petržela. Z bezprostřední blízkosti se mu ale nepodařilo dostat míč za záda dobře vyběhnutého Pietrzkiewicze, a tak po pětačtyřiceti minutách hry vedla Viktorka nad ostravským Baníkem 2:1.

Druhý poločas odstartovala střeleckým pokusem Ostrava. S hlavičkou Frydrycha si Pavlík bez problémů poradil. Po deseti minutách druhé půle se v gólové příležitosti ocitnul Petržela, který byl tísněný před ostravským brankářem. Pokusil se ho přehodit, ale míč nakonec skončil mimo tři tyče. V 61. minutě hry předvedl fotbalovým příznivcům ukázkovou robinsonádu, ke které ho přinutil střílející Lukeš, Pavlík. O tři minuty později se vyznamenal kapitán Viktorky Horváth. Plzeňský špílmachr poslal nechytatelný míč z přímého kopu z pětadvaceti metrů přesně k pravé tyči. Gólman Ostravy byl bez šance, naopak ty plzeňské na zisk mistrovského titulu ještě více s přibývajícími vteřinami stoupaly. Viktorka vedla necelou půlhodinu před koncem zápasu už 3:1. Baník se ale odmítal s tímto výsledkem smířit. Dvacet minut před finálním hvizdem zakončoval nebezpečně Lukeš, Pavlík vyrazil jeho střelu na roh. Plzeňský brankář byl vzápětí pozorný také při střele Frejlacha. Čtvrtý gól do sítě Ostravy mohl přidat po příhře Rajtorala Bakoš, Zacílil nad břevno. Poslední minuty utkání se odehrávaly za sborového skandování: „Mistři, mistři!“

Viktoria si vítězstvím nad Baníkem zajistila zisk ligového titulu. Otevírejte šampaňské, nechte hrát „We Are the Champions“, plzeňský sen se stal skutečností! Viktorka se poprvé ve stoleté historii klubu stala ligovým mistrem!