26. kolo / Sobota 28. 4. 2018, 20:15 / Doosan Arena

Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Kovařík – Hořava, Hrošovský – Zeman (82. Petržela), Čermák (90+3. Ivanschitz), Kopic – Bakoš (55. Chorý)

MFK Karviná

Le Giang – Štěrba, Dreksa, Janečka (C), Letič – Šisler (79. Wágner), Budínský – Štepanovský, Panák, Lingr (75. Kalabiška) – Voltr (59. Ramírez)

Branky: 39. Hořava, 90+1. Hořava, Rozhodčí: Berka – Arnošt, Antoníček

Diváci: 9378

Poslední dubnovou sobotu čelili domácí hráči Viktorie soupeři z Karviné. Celek z druhého konce republiky v jarní části soutěže poznal hořkost porážky pouze v utkání 24. kola, kdy nestačil na Slavii Praha.

První útočnou akci utkání hasil ve druhé minutě zápasu kapitán Karviné Janečka, jenž odvracel Zemanův centr snášející se k nabíhajícímu Bakošovi. Plzeňané byli od začátku utkání jednoznačně aktivnějším mužstvem, což dokazovala i akce z 18. minuty. Čermák se v jejím závěru proháčkoval až do bezprostřední blízkosti Le Giangovy branky, nicméně zpoza už překonaného gólmana vykopl obětavě míč Lingr. Po půlhodině hry skvěle vysunul Aleš Čermák Marka Bakoše, jehož střelu vyrazil Le Giang, o několik minut později hasil další tutovku červeno-modrých opět kapitán Janečka. V devětatřicáté minutě přihrál Čermák do palebné pozice Tomáši Hořavovi, jenž zpoza vápna prostřelil hostujícího gólmana – 1:0 pro Plzeň! Za stejného stavu skončila první půle.

Úvod druhého poločasu patřil, stejně jako většina toho prvního, domácím. Do zakončení se postupně dostali Čermák, Zeman i Hořava, ale ani jeden z jejich pokusů brankou neskončil, ačkoli by se všechny daly označit za nadějné. V 55. minutě utkání trenér Vrba poprvé sáhl do základní sestavy. Marka Bakoše nahradil Tomášem Chorým. Plzeňský tlak pokračoval i ve druhém poločase a hráči Karviné se jen velmi zřídka dostávali na polovinu domácích. A když už se na obranné půlce domácích na čas usadili, jako například v pasáži hry kolem 78. minuty, končily jejich akce nepřesnostmi. Jako například Panákova hlavička mimo tři plzeňské tyče. Osm minut před vypršením základní hrací doby odešel ze hřiště Martin Zeman, jehož roli na trávníku nahradil Milan Petržela. Několik okamžiků nato zahrozili Plzeňané z rohového kopu, který hlavou prodloužil do malého vápna Čermák. Chorého zakončení ale minulo tři tyč Le Giangovy branky o několik decimetrů. Kuriózní situace se ve Štruncových sadech odehrála v nastaveném čase zápasu, kdy Milan Petržela vyslal do úniku Tomáše Chorého, který byl ovšem dle názoru pomezního rozhodčího vystaven do ofsajdového postavení. Ztuhnutí celé karvinské obrany v čele s hostujícím brankářem využil TomᚠHořava, který zkušeně doběhl Chorým ignorovaný míč a lobem dosáhl své druhé branky v zápase! Viktoria porazila cleek MFK Karviná 2:0.