19. 9. 2018    Zápas - poháry

Těsné vedení Plzeň neuhájila, na úvod Ligy mistrů bere po remíze 2:2 s Moskvou bod

90+5. Vlašič

Kozáčik – Řezník, Pernica, Hubník (C), Limberský – Hořava (89. Hejda), Hrošovský – Kopic, Kolář (64. Čermák), Kovařík – Krmenčík (74. Řezníček)

Akinfejev (C) – Becão, Černov, Nababkin – Mário Fernandes, Vlašič, Obljakov, Dzagojev (74. Žamaletdinov), Jefremov (46. Achmatov) – Bijol, Čalov (81. Sigurdsson)

Branky: 29. a 41. Krmenčík – 49. Čalov, 90+5 Vlašič (pen.), ŽK: Hubník, Řezníček, Limberský – Jefremov, Achmetov, Bijol, Sigurdsson, Becão, Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Haquette (všichni Francie)

Diváci: 11 312

Pavel Vrba poslal do boje poprvé v letošní sezoně od začátku utkání Jana Kovaříka a Daniela Koláře. Viktoria nastoupila na soupeře výborně a v první půli dominovala. Michael Krmenčík se na scéně Ligy mistrů uvedl velkolepě, když do půle dvakrát skóroval. Po změně stran hosté rychle snížili. Svěřenci trenéra Vrby následně dlouho bránili vedení, o to ale nakonec přišli gólem z penalty v poslední minutě nastavení.

Viktoriánům se hned v první pětiminutovce nabídla šance jít do nadějného přečíslení, Kopic ale kolmici na Koláře trochu přetáhl a brankář Akinfejev se dokázal k míči dostat jako první. V další dobré příležitosti se pak objevil Krmenčík, který se parádně uvolnil na kraji vápna CSKA, zakončení mu ale opět zhatil včasně vybíhající gólman Moskvy, který parádním zákrokem jeho pokus vyrazil.

Plzeň dokázala po většinu času držet míč a připravila si i další pozice k zakončení. Limberský nejprve z voleje zpoza vápna těsně přestřelil, po chvíli už ale propukla v Doosan Areně gólová radost naplno! Dlouhý pas Limberského z přímého kopu vrátil na malé vápno Řezník a Michael Krmenčík jej z prvního doteku nasměroval za Akinfejevova záda – 1:0!

Krátce před pauzou se zaskvěl Kozáčik. Plzeňská obrana fungovala téměř bezchybně, tak se musel Čalov odhodlat ke střele ze střední vzdálenosti. Nemířil vůbec zle, plzeňský gólman ale jeho pokus vytáhl na roh. Právě po následném rohu měl sice menší problémy se zkrocením hlavičky, nakonec si ale poradil a na druhé straně pak udeřila Plzeň podruhé! Michael Krmenčík opět prokázal svou střeleckou formu a z voleje podruhé parádně propálil ruského gólmana. Na začátku této akce byla opět jako u první branky šajtle Davida Limberského.

Moskva zahájila druhý poločas s jasným cílem, a sice co nejdříve vstřelit kontaktní gól. Nakonec to zvládl Fjodor Čalov už po čtyřech minutách, když se ve vápně natáhl za Vlašičovým centrem přes Hubníka a usměrnil míč k pravé tyči plzeňské branky. Krátce na to mohl odpovědět Daniel Kolář, k němuž prodloužil míč Krmenčík do vyložené gólové šance. Kolář ale po zpracování soupeřovu branku minul.

V dalším průběhu druhého poločasu se domácí opět dokázali zkoncentrovat a hostům se dlouho nepodařilo dostat do nějaké větší šance. Až deset minut před koncem musel Kozáčik opět zasahovat po střele Žamaletdinova. Následně se natahoval po dorážce Sigurdsson, ale míč trefil jen rukou.

Všem domácím fanouškům zatrnulo, když dokázali hosté dostat míč za Kozáčika po centru z levé strany, rozhodčí Bastien ale po poradě s brankovým asistentem gól pro faul na Hubníka neuznal. V nastaveném čase pak hlavičkoval po Vlašičově centru Žamaletdinov a míč usměrnil přesně ke vzdálenější tyči, tenotkrát byl ale v ofsajdovém postavení a ani tento gól tedy nakonec neplatil.

Moskva se ale nakonec přece jen dočkala vyrovnání. V poslední minutě nastaveného času odpískal sudí Bastien pokutový kop pro CSKA a Nikola Vlašič byl nekompromisní. Střelou pod břevno rozhodl o konečném stavu a remíze v poměru 2:2