VIDEO | Viktoria vstoupila do semifinále úspěšně, porazila Zbrojovku 2:0

Semifinále 1 / Čtvrtek 17. 4. 2014, 16:00 / Doosan Arena

Semifinále 1 / Čtvrtek 17. 4. 2014, 16:00

(1:0)

FC Zbrojovka Brno

Kozáčik – Řezník, Procházka, Hejda, Limberský – Hořava, Hrošovský (60. Horváth) – Petržela, Kolář (73. Wágner), Kovařík (81. Ďuriš) – Tecl

Hladký – Buchta, Schuster, Pernica – Malík, Fischer (72. Hyčka), Zavadil (79. Šisler), Keresteš – Janotka, Pašek (65. Skalák), Lutonský

Branky: 2. Tecl, 88. Ďuriš, ŽK: Schuster, ČK: 44. Keresteš, Rozhodčí: Hrubeš – Pospíšil, Štěrba

Diváci: 7065

Poté, co si viktoriáni ve čtvrtfinále Poháru České pošty poradili s Jihlavou, je čekalo úvodní klání semifinále pohárové soutěže. Soupeřem jim byla brněnská Zbrojovka, která stále nemá jistou ligovou příslušnost pro nadcházející ročník. Účast v semifinále Poháru si Brno zajistilo poté, co po penaltovém rozstřelu vyřadilo Slavii.

Poté, co si viktoriáni ve čtvrtfinále Poháru České pošty poradili s Jihlavou, je čekalo úvodní klání semifinále pohárové soutěže. Soupeřem jim byla brněnská Zbrojovka, která stále nemá jistou ligovou příslušnost pro nadcházející ročník. Účast v semifinále Poháru si Brno zajistilo poté, co po penaltovém rozstřelu vyřadilo Slavii.

Už po dvou minutách hry Doosan Arena explodovala nadšením. Centr z levé strany hřiště našel přesně Radima Řezníka. S hlavou plzeňského beka si Václav Hladký ještě dokázat poradil, ale srazil míč pouze na kopačky Stanislava Tecla. Kanonýr Viktorky se nemýlil a z bezprostřední blízkosti uložil balón do odkryté svatyně Brna. 1:0 pro Viktorii! Tři minuty nato mohlo být ještě veseleji. Další Teclovo zakončení po přihrávce vzduchem od Patrika Hrošovského se však mezi tři tyče nevešlo. Poté se hrálo převážně ve středu hřiště bez výraznějších příležitostí. Po dvaceti minutách hry se poprvé osmělili hosté. Po rohovém kopu Pavla Zavadila nebezpečně hlavičkoval Miroslav Keresteš. Matúš Kozáčik jeho hlavičku přizvedl nad břevno. Ve 25. minutě vyzkoušel své střelecké štěstí dělovkou z pětadvaceti metrů Pavel Zavadil. Plzeňská jednička ránu kapitána Zbrojovky nadvakrát zneškodnila. Ve 34. minutě po rohu hostů zakončoval hlavou tísněný David Pašek. Útočník Brna branku Viktorky netrefil. O dvě minuty později vlétl Stanislav Tecl do šestnáctky soupeře a prudkou nahrávkou pod sebe hledal nabíhajícího Daniela Koláře. Záložník Viktorky ve skluzu odkrytou brněnskou bránu přestřelil. Ve stejných místech skončila tři minuty před koncem prvního poločasu i střela Milana Petržely. O pár chvil později mohl pelášit po rychlém brejku Stanislav Tecl sám na brankáře Brna, ale přišel faul Miroslava Keresteše. Rozhodčí Karel Hrubeš neváhal a po zásluze udělil faulujícímu hráči červenou kartu. Z přímého kopu, který následoval, zacílil Jan Kovařík těsně vedle levé tyčky.

Několik decimetrů chybělo k tomu, aby Viktorka vstoupila do druhé poloviny jako do té první, tedy vstřeleným gólem. Blízko mu byl po zakončení z deseti metrů TomᚠHořava, jenž nakonec orazítkoval pouze sloupek za brankou. V 56. minutě napřáhl ke střele zpoza šestnáctky David Limberský. Míč skončil mezi diváky. Tři minuty nato tvrdě pálil z malého vápna po Petrželově rohovém kopu LukᚠHejda. Stoper Viktorky zamířil nad břevno. V 64. minutě se ukázal divákům ve Štruncových sadech efektní i efektivní robinsonádou Václav Hladký, jenž zneškodnil Hořavův technický pokus z necelých dvaceti metrů. V 76. minutě se blýskl nádhernou fotbalovou akcí aktivní Hořava. Středopolař západočeského celku vystřihl pohledné nůžky. Václav Hladký však schoval míč ve svých rukavicích. Po celou druhou polovinu utkání drželi viktoriáni míč na svých kopačkách, a tak byli po zásluze v 88. minutě odměněni druhým zásahem. Michal Ďuriš, jenž se objevil na hrací ploše jako střídající hráč, střílel z první z hranice vápna a nechytatelnou střelou nedal Hladkému šanci zasáhnout. 2:0 pro Západočechy! Už v nastaveném čase se snažil přidat hlavou třetí gól TomᚠHořava, ale ani ve svém dalším minisouboji s brankářem Brna neuspěl. Tato hlavička byla nakonec také poslední vážnější akcí zápasu.

Viktoria v prvním semifinále Poháru České pošty porazila brněnskou Zbrojovku v poměru 2:0. Odveta na půdě soupeře je na programu ve čtvrtek 1. května od 19:00.