Přátelák / Středa 28. 6. 2017, 17:00 / Luční

Luční

8:1

(4:1)

FK Ústí nad Labem

1. poločas: Bolek – Limberský, Hubník (C), Hejda, Kovařík – Hořava, Hrošovský – Kopic, Bakoš, Zeman – Krmenčík. 2. poločas: Sváček – Řezník, Hájek, Vacovský, Janža – Živulič, Kratochvíl – Petržela, Kolář, Ivanschitz – Řezníček (C).

1. poločas: Kotěra – Zeman, Pimpara, Vaněk, Šnirc – Martykán, Richter (C) – Kunc, Výborný, Jindráček – Matějka. 2. poločas: Sikorsky – Gilián, Seidl, Peterka, Šnirc – Jelínek, Miskovič – Zoubek, Heřman, Procházka – Kacafírek (C).

Branky: 5. Krmenčík, 20. Kopic, 29. Krmenčík, 35. Bakoš (pen.), 62. Kolář, 75. Ivanschitz, 81. Petržela, 88. Řezníček – 12. Richter.

Třetí přátelské utkání před ročníkem 2017/2018 sehrála Viktoria již na domácí půdě v Luční ulici, kdy přivítala druholigové Ústí nad Labem. Tedy celek, se kterým v posledních třech zápasech remizovala 2:2, 4:4 a 2:2. Tentokráte si ale Západočeši s „Armou“ poradili s naprostým přehledem.

Do první dobré šance se v páté minutě dostal Michael Krmenčík, jeho hlavička šla ale mimo tři tyče. Pár vteřin poté se již reprezentační útočník nemýlil, když těžil ze skvělé práce Tomáše Hořavy – 1:0. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno. LukᚠMatějka nabil ve vápně Danielu Richterovi, jenž dělovkou z první nedal Bolkovi šanci. Vrátit Plzni vedení mohl Marek Bakoš, jeho hlavičku ale chytil Jakub Kotěra. Krátce poté to už dokázal Jan Kopic, který se pěkně uvolnil ve vápně a s přispěním obránce Ústí dal na 2:1. Třetí gól přidala Viktoria v průběhu 29. minuty, kdy Michael Krmenčík rybičkou poslal balon do sítě po centru Martina Zemana. Posléze byl aktivní Krmenčík sestřelen ve vápně a následovala penalta, kterou Marek Bakoš bez problémů proměnil – 4:1. Takový byl stav i na konci první půle.

Do té druhé vyrazili červenomodří opět ve zcela jiném složení. Hned v úvodu prověřil brankáře Dominika Sváčka hostující Daniel Procházka, ale gólman Plzně pozorně zakročil. Na druhé straně měl obrovskou šanci Milan Petržela, který ale ztroskotal na brankář Sikorském. Posléze do velké šance mířil Procházka, vracející se Řezník ho ale skvěle zastavil. Za Ústí byl velice blízko gólu Jiří Miskovič, jeho ránu ovšem zastavila tyčka. V 62. minutě zužitkoval pěkný pas Řezníčka Daniel Kolář, který navýšil již na 5:1.

V další dobré příležitosti se po centru Ivanschitze zjevil Radim Řezník. Hlavičkou ovšem poslal míč přímo do Alexandra Sikorského. V 75. minutě napřáhl ke střele Andreas Ivanschitz a rána rakouského záložníka po zemi propadla až do branky – 6:1. Šest minut poté naprosto luxusním pasem za obranu vyslal Diego Živulič Milana Petrželu, jenž upravil již na 7:1. V 88. minutě se po pasu od Daniela Koláře dokázal prosadit Jakub Řezníček, jenž navýšil na konečných 8:1.