16. 3. 2016    Zápas

Viktoria v Olomouci remizovala 1:1 a po domácí výhře postupuje do semifinále MOL Cupu

62. Kopic

Spurný – Jemelka (46. Falta), Štěrba, Rode, Hála – Petr, Habusta, Ordoš, Houska (72. Ševčík), Štěpán – Chorý

Bolek – Rajtoral, Baránek, Hejda, Matějů – Hrošovský, Vaněk – Petržela, Kolář, Kopic (88. Řezník) – Krmenčík (73. Ďuriš)

Branky: 16. Ordoš – 62. Kopic, ŽK: Jemelka – Krmenčík, Rozhodčí: Pechanec – Kubr a Pilný

FC Viktoria Plzeň si zahraje semifinále MOL Cupu. Po úvodní výhře nad Sigmou Olomouc v Doosan Areně 4:2 ji k postupu stačila remíza 1:1 v odvetném utkání.

Do odvetného čtvrtfinále MOL Cupu nastoupila ve středu v Olomouci plzeňská Viktoria. Trenér Krejčí dal dle očekávání šanci většině hráčům, kteří nenastoupili v posledních ligových duelech, a na hřišti tak bojovali například Petr Bolek, Jan Kopic, Milan Petržela, Ondřej Vaněk nebo Michael Krmenčík.

Po oboustranně opatrném začátku utkání se jako první osmělili plzeňští fotbalisté. Milan Petržela si po čtvrthodině hry pohrál s bránícím Jemelkou a v nejvhodnější okamžik přistrčil míč Rajtoralovi, který však v dobré pozici mířil metr vedle. Tento moment nastartoval oba týmy a v následujících minutách si fanoušci užili zajímavé situace na obou stranách. Nejprve se zaskvěl Petr Bolek při samostatném úniku Jakuba Petra, následně nebyla pro ofsajd uznána branka Jana Kopice. Hektickou desetiminutovku však přeci jen ukončil regulární gól, který měl na starosti Michal Ordoš. Domácí kapitán po centru z pravé strany prvním dotykem oklamal viktoriánské stopery a druhým zakončil přesně k levé tyči – 1:0. Po obdržené brance se opět nastartovaly ofenzivní snahy Viktorie. Střela Milana Petržely však mířila těsně vedle a neujal se ani střílený centr Jana Kopice. Těsně před koncem prvního dějství měl na kopačce vyrovnaní Jan Baránek, po povedeném signálu však trefil z osmi metrů pouze nohy vyběhnutého olomouckého brankáře Spurného.

Druhý poločas začal tlakem domácích fotbalistů. Nejprve v samostatném nájezdu neuspěl aktivní Jakub Petr, poté ve velkých šancích minuli branku Vojtěch Štěpán a TomᚠChorý. Viktoriáni v těchto chvílích sice kontrolovali míč, nicméně šance se nerodily ani po standardních situacích. Uhodilo až po nenápadné akci. Centr z kopačky Dana Koláře skončil na tyči a dorážející Honza Kopic zblízka skóroval mezi nohama Spurného. Viktoriáni mohli vzápětí strhnout vedení na svou stranu, ale utažená střela Patrika Hrošovského skončila jen těsně vedle branky. Z územní i herní převahy Plzně se však paradoxně dvacet minut před koncem narodila velká šance Sigmy. Domácí předvedli rychlý brejk, na jehož konci musel Petr Bolek vytáhnout fantastický zákrok proti Hálovi. Plzeňský gólman se musel zaskvět také deset minut před koncem, kdy reflexivně zakročil proti proti Petrovi. Viktoriáni kontrolovali tutovkou střídajícího Michala Ďuriše, který však poslal svůj pokus těsně mimo branku.

Napínavé střetnutí s množstvím šancí na obou stranách tak skončilo smírně, po úvodním vítězství 4:2 se z postupu do pohárového semifinále raduje Viktoria.