16. kolo / Sobota 29. 11. 2008, 17:00 / Doosan Aréna

(1:0)

SK Sigma Olomouc

Ticháček - Limberský, Rada, Halama, Jiráček - Petržela (81. Lecjaks), Kolář, Trapp, Horváth, Rezek (86. Vaculík) - Varadi (75. Mlika).

Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Janotka (39. Kazár), Kaščák, T. Hořava, Onofrej (69. Nepožitek), Hubník - Ordoš (84. Petr).

Branky: 32. Rezek, 50. Trapp, 54. Petržela, 76. Kolář. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Kubáň. ŽK: Rada, Petržela - Kaščák, Ordoš.

Diváci: 2538

V posledním utkání podzimu hostila Viktoria Plzeň na stadionu ve Štruncových sadech olomouckou Sigmu. Přinášíme vám v elektronické podobě klubový zpravodaj VIKTORIÁN...

V posledním podzimním utkání letošního ročníku přivítala Viktorka ve Štruncových sadech Sigmu Olomouc. Olomoucký tým zažívá velmi povedený rok – v tabulce mu před sobotním střetnutím patřila čtvrtá příčka. Prohru Sigma nezaznamenala již sedm zápasů v řadě. Viktoriáni v minulém kole naopak poprvé pod taktovkou Pavla Vrby vyšli z utkání bodově naprázdno. Do dnešního zápasu měl trenér Vrba k dispozici již kapitána Pavla Horvátha s Petrem Trappem, kteří si odpykali disciplinární tresty. Naopak se ale musel obejít bez Jakuba Navrátila, jenž na Kladně obdržel čtvrtou žlutou kartu v sezóně, a Tomáše Krbečka, kterého opět trápí třísla.

Už od prvních minut utkání se Viktoria snažila diktovat tempo hry. K první střele zápasu se dostal po třech minutách hry kapitán Horváth, ale zamířil nad branku Olomouce. Chvíli po Horváthově střele zahrávali domácí dva rohové kopy. Oba rozehrála Plzeň nakrátko a po tom druhém se ke střele protlačil Rezek. Nastřelil levou tyč Drobiszovy branky! V další velké šanci utkání se objevil znovu Rezek, kterému přistál míč na noze po centru z pravé strany hřiště. Dravý útočník se pokusil zakončit z první, ale balón pořádně netrefil. O pár minut později se k ohrožení olomoucké svatyně probojoval po nahrávce Varadiho opět aktivní Rezek. Jenomže tentokrát měl míč na dlouhou nohu, a tak nemohl pořádně zakončit. Ve 28. minutě hlavičkoval na Drobiszovu branku Varadi, ale nepodařilo se mu dát do balónu takovou razanci. S jeho zakončením si brankář Sigmy poradil. Vzápětí se ke střele hlavou dostal na druhé straně Hořava, ale i Ticháček neměl s jeho pokusem sebemenší problémy. 33. minuta už byla okamžikem Jana Rezka, který vystihl špatnou přihrávku na Drobisze a s chladnou hlavou zakončil nechytatelným technickým pokusem k levé tyči olomoucké branky. Viktoria se ujala vedení 1:0. O tři minuty později se znovu zachvěla tyč Drobiszovy branky. Po přiuknutí Horvátha na Jiráčka, jenž vzápětí centroval do vápna Sigmy, ji nastřelil Trapp.

Nástup do druhého poločasu měli viktoriáni skvělý. Už v 50. minutě zvýšil na 2:0 navrátilec do sestavy Petr Trapp, k němuž se míč dostal po nahrávce Petržely. Za pomoci teče olomouckého obránce pak překonal plzeňský záložník Drobisze. O dvě minuty později zkusil své střelecké štěstí obránce Jiráček, ale jeho střela z dálky šla mimo. V 55. minutě dokázal svou rychlost v souboji se dvěma obránci Rezek a běžel sám na olomouckého brankáře. Drobisz jeho pokus ještě zastavil, ale na dorážku Petržely dosáhnout nemohl. Po deseti minutách druhého poločasu vedla Viktoria už 3:0. Zahrozili i hosté. Po přímém kopu Sigmy se perfektní robinsonádou vytáhl Ticháček. Následoval rohový kop Olomouce, plzeňský gólman musel znovu zasahovat a vyškrábl míč na roh. O pár okamžiků později se k další střele dostal Petržela, ale bohužel nezamířil mezi tři tyče olomoucké svatyně. V 77. minutě Viktoria zvýšila na 4:0! Po nahrávce Petržely se řítil na Drobisze Kolář, který mu nedal žádnou šanci. Viktoriáni mohli přidat ještě další branky, ale tentokrát fotbalová štěstěna nestála na jejich straně. Rezek přiukl hlavou Halamovi, který zůstal ve vápně po rohovém kopu, zakončil a nastřelil pravou tyč! Míč se odrazil k Rezkovi a ten napodobil Halamu a taktéž orazítkoval pravou tyč olomoucké branky! V posledních minutách utkání se ukázal ochozům svou formu i gólman Ticháček, kterého nepřekonal ani Petr, a udržel svou třetí nulu v sezóně.

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 4:0