V druhé polovině sedmdesátých let patřil k výborným křídelním útočníkům Československa. Do Plzně přiel před dvaačtyřiceti lety a v dresu tehdejí kodovky proil pět a půl roku. V sobotu 23. srpna oslaví Lubomír Rejda edesáté narozeniny.
Fotbal začal hrát v ákovském drustvu TJ ZVVZ Milevsko. V tomto jihočeském klubu si později zahrál i dorosteneckou ligu, vedl si velmi dobře, a proto byl brzo povýen do mustva dospělých, které válčilo v divizi. V letech 1974 - 1974 působil v základní vojenské slubě v Dukle Tachov, kde hrál prvním rokem divizi a druhým rokem Českou fotbalovou ligu. V kádru tradičního vojenského celku patřil k nejlepím a samozřejmě projevily o něj zájem kluby z vyích soutěí. Největí byl ze strany praských klubů Sparty a Slavie.
Nakonec se v létě 1976 objevil ve kodě Plzeň, její trenér Tomá Pospíchal stavěl v té době nové mustvo. Proč přestupové dostihy vyhrála právě Plzeň? "Chtěl jsem hrát, proto jsem podepsal přestupní lístky kodovce," vysvětloval tehdy novinám. S Lubomírem Rejdou přili elitní střelec Michal Jelínek, záloník Pavel Karafiát, útočník Zdeněk Handrejch, univerzál Jiří Sloup, záloník a pozdějí reprezentant Jan Berger a později v zimě jetě útočník Antonín Dvořák. Ambiciózní kouč vytvořil velice dobré mustvo. Hned v prvním kole prvoligové sezony 1976 - 1977 přivezlo z Teplic bod za remízu 1:1, útok ve sloení Rejda - Uličný - Jelínek motal hlavy obranám větiny soupeřů.
Třeba hned ve třetím kole v praském Edenu kodovka po gólech Michala Jelínka, kterému dvakrát centroval Lubomír Rejda, u vyhrávala 2:0, nakonec o vedení přila, konečná remíza byla přesto úspěchem a k nejlepím na hřiti patřil právě plzeňský pravý křídelní útočník. Vak také druhý den Mladá fronta napsala: "V útoku Plzně byl nejlepí mladý a rychlý Rejda, obránce Cipro ho musel několikrát zastavovat jen za cenu faulů." V utkání se ilinou vstřelil Rejda svůj první ligový gól, a poloil základ k vítězství 2:0.
Po přestupu Antonína Dvořáka z Vlaimi v lednu 1977 vznikl pověstný útok Rejda - Jelínek - Dvořák, který patřil k nejlepím v republice. Vak také koda Plzeň v červnu 1977 dosáhla nejlepího poválečného umístění: v nejvyí soutěi Československa obsadila estou příčku! Lubomír Rejda sehrál vech 30 utkání a vstřelil 3 góly. Po předčasném odchodu kouče Tomáe Pospíchala do Bohemians začal vak výkonnost plzeňského týmu postupně klesat a ve vyvrcholilo sestupem v létě 1980. I u tohoto smutného okamiku Lubomír Rejda byl.
Ve druholigové sezoně 1980 - 1981 se nejlépe jevil útok ve sloení Rejda - Sokol - Dvořák, ale postoupit se stejně nepodařilo. Bylo to i díky tomu, e trenér Jan Fábera neustále sestavou míchal, mustvo nehrálo v ustáleném sloení. Lubomír Rejda nastoupil třeba v záloze a hrál jakéhosi rozehrávače, v dalím duelu byl na kraji zálohy a následoval zápas, kdy se objevil na svém postu útočníka. Přesto vstřelil 7 druholigových gólů.
V dalím druholigovém ročníku 1981 - 1982 byl Lubomír Rejda v kádru kodovka jen na podzim. Nový trenér Frantiek Plass ho ale příli nestavěl, větinou byl na hřiti jen pár minut. V lednu 1982 ve kodě skončil a přestoupil do Baníku Most. S novým klubem se zahrál II. Českou národní ligu, co byla třetí nae nejvyí soutě. Lubomír Rejda se čtyřmi sezonami v první lize a jednou a půl sezonou ve druhé lize zapsal do historie Viktorie Plzeň výrazným písmem.
Autor: Pavel Hochman