4. kolo / Sobota 24. 1. 2015, 17:00

1:2

(0:2)

Legia Varšava

I. poločas: Bolek – Řezník, Procházka, Baránek, Limberský – Vaněk, Hrošovský – Petržela, Kolář, Pilař – Holenda---II. poločas: Bolek – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský (60. Tecl) – Vaněk, Hrošovský (67. Hořava) – Rajtoral, Kolář (75. Horváth), Kovařík – Mahmutovič ŽK: Řezník - Kosecki

Kuciak – BroŸ, Astiz, Lewczuk, Guilherme – Vrdoljak (38. Misiak), Jodłowiec, Żyro, Duda (14. Szwoch), Kucharczyk – Orlando Sa

Branky:83. Mahmutovič - 21. Kucharczyk, 40. Orlando Sa (pen.) ,

Druhé a poslední utkání tureckého soustředění rozehrála Viktoria Plzeň v sobotu odpoledne proti Legii Varšava. Vedoucí tým polské nejvyšší soutěže a účastník vyřazovacích bojů Evropské ligy si připsal vítězství v poměru 2:1, když se za Viktorii trefil sedm minut před koncem Aidin Mahmutovič.

Viktoria vstoupila do utkání aktivně, sestava vedená kapitánem Limberským si připsala několik standardních situací a také zblokovanou střelu Milana Petržely, do stoprocentních příležitostí se však ani jeden z týmů dlouho nedostával. Nejnebezpečnější situaci první čtvrthodiny si tak připsal Daniel Kolář, který svoji střelu otřel o spoluhráče Petrželu. Prudký projektil se však nakonec mezi tři tyče nevešel. Po dvaceti minutách hry se již skóre měnilo, když se k míči dostal na hranici vápna Michal Kucharczyk a nekompromisní ránou pod břevno nedal Bolkovi v plzeňské brance žádnou šanci – 0:1. Hra se vyrovnala, více nebezpečnějších situací však nadále měla Viktoria. Se střelou Pilaře z velkého úhlu si ale Kuciak věděl rady, neúspěchem skončil také průnik Holendy a velmi dobrá střela aktivního Milana Petržely. Hráči v červeno-modrém byli střelecky při chuti, ale ani pokusy Limberského a Procházky vyrovnáním neskončily. Okřídlené nedᚠ– dostaneš se pak potvrdilo také v tomto případě. Jeden z obranných zákroků Davida Limberského posoudil rozhodčí pět minut před změnou stran jako penaltový a Orlando Sa se z pokutového kopu nemýlil – 0:2.

Do druhého dějství poslal trenér Koubek na hřiště 5 čerstvých sil, duel však nadále nabízel především vyrovnanou partii. Polský tým si sice připsal třetí branku, ta však nebyla pro ofsajd uznaná. Na druhé straně nebezpečně pálil Vaněk, do velké šance se dostal také rekonvalescent TomᚠHořava. Technický záložník se s trochou štěstí prokličkoval až před branku soupeře, jeho střela však o půl metru minula levou tyč. Polský tým hrozil především z brejků, Viktorii několikrát podržel Petr Bolek. Český tým se však v závěru přeci jen branky dostal, když se po rohu Pavla Horvátha prosadil Aidin Mahmutovič. V úplném závěru se ještě o gólovou dorážku snažil TomᚠHořava, po vtipném signálu ze standardní situace pálil nebezpečně Jan Kovařík, vyrovnat se však již viktoriánům nepodařilo.

Viktoria tak podlehla Legii Varšava 1:2. V pondělí se tým vrací do Plzně, v sobotu 31. ledna nastoupí v dalším přípravném zápase na hřišti Norimberku.