Na hřiště Vodních staveb přijel v rámci žákovské divize U14 soupeř, který v posledních čtyřech kolech neprohrál, a tak se dalo očekávat pro těžké utkání....

„Navíc jsme postrádali dva hráče základní sestavy, nemocné Peterku a Šíšu. Hned v úvodu jsme několikrát ohrozili branku soupeře, ale skóre se změnilo pouze jednou,“ popisuje průběh zápasu trenér Pavel Vitouš. Po individuální akci vystřelil z hranice pokutového území Medveděv a brankář hostů jeho střelu podcenil a pustil ji za svá záda - 1 : 0. Celý první poločas byli viktoriáni fotbalovější soupeře. Ten ohrozil domácí branku pouze z několika standardních situací, které si domácí velmi dobře pohlídali. Zhruba ve stejném čase jako v prvním poločase, tedy ve 41. minutě skóroval na zadní tyči zcela osamocený Ruml, když celou akci vypracoval Medveděv – 2 : 0.

pavel_vitous_roz.jpg„Poté jakoby se z naší hry vytratil klid. Nedařila se nám kombinace ve středu pole a hra se poněkud vyrovnala. V 63. minutě jsme špatně pokryli hráče soupeře při standardní situaci a ten toho využil ke vstřelení kontaktní branky – 2 : 1. Kluci však okamžitě reagovali a už v 64. minutě se na pravé straně nádherně uvolnil Nový a předložil ideální přihrávku Malému, který přeloboval brankáře – 3 : 1.“ O čtyři minuty na to se po spolupráci Siritsa a Medveděv prosadil prvně jmenovaný a upravil skóre na konečných 4 : 1. „Důležité vítězství, které se nerodilo lehce. Soupeř byl dlouho stále ve hře, ale závěr utkání kluci zvládli velmi dobře. Navíc jsme rádi, že se prosadili kluci z lavičky

U14

FC Viktoria Plzeň - AFK Slavoj Podolí Praha 4 : 1

Poločas: 1:0

Branky a asistence: 6. min. Medveděv, 41. min. Ruml (Medveděv), 64. min. Malý (Nový), 68. min. Siritsa ( Medveděv ).

Sestava: Juraši – Míšek, Kule, Brožík, Petr – Žumpách, Hančin, Ruml, Provod – Medveděv, Malý. Střídání: 42. min. Siritsa za Tumpacha, 50. min. Nový za Provoda, 63. min. Soukup za Rumla. Trenéři: P. Vitouš a F. Houška