Na druhý jarní zápas vyjela plzeňská juniorka do Náchoda, kterému před dnešním kláním patřila v ČFL patnáctá příčka. Mladí viktoriáni přijeli...

Na druhý jarní zápas vyjela plzeňská juniorka do Náchoda, kterému před dnešním kláním patřila v ČFL patnáctá příčka. Mladí viktoriáni přijeli na náchodskou půdu s poslepovanou sestavou, ve které nastoupili v základní jedenáctce hned tři starší dorostenci a dvě posily z plzeňského áčka – Milan Petržela a Jakub Dvořák. Toto utkání mělo zvláštní příchu pro současného trenéra náchodských fotbalistů Václava Kotala, který na podzim působil právě u prvního týmu Viktorie.

První minuta utkání patřila Petrželovi, který se po pár kličkách dostal k zakončení. Mířil jen těsně vedle Kobosovy brány. O sedm minut později zahrozili domácí, konkrétně Srkal, který vystřelil na branku Viktorie, ale Houdek proti jeho střeleckému pokusu vytáhl skvělý zákrok a vyrazil jej na roh. Po jeho exekuci měli ke gólu Náchodští velmi blízko. Ale jejich kapitán Kaplan hlavou jen těsně minul. Ve 22. minutě vyděsil nejenom brankáře Houdka nepovedenou malou domů Nový. Míče se chopil Semerák, ale z úhlu se mu nepodařilo přesně zakončit. O pár minut později se ke střele prodral Vodehnal. Bývalý ligový fotbalista zacílil přesně do míst, kde postával gólman Viktorky. A když Houdek nepustil za svá záda tuto střelu, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Po návratu z kabin znovu patřila první minuta hry Petrželovi. Nejprve v šestnáctce domácích obešel dva obránce a následně už se chystal ke střele. Ocitl se ale na zemi a rozhodčí ho „odměnil“ žlutou kartou. Po pěti minutách hry se po nahrávce Vodehnala dostal ke střele Kotal. Jeho pokus lízl tyč Houdkovy branky. Následně se znovu plzeňský gólman vyznamenal. Po chybě plzeňské obrany se na Houdka řítil Semerák, ale mladý hráč si s jeho zakončením poradil. V 61. minutě se na lavičce viktoriánů slavilo. Po přihrávce Bezděka míč doputoval k Petrželovi, který vzápětí přehodil vybíhajícího Kobose. Plzeň se ujala vedení 0:1.

Vedení Viktorie však trvalo jen pár vteřin, nebo se ihned po rozehrávce dostal balon ke kanonýrovi Semerákovi, jenž se tentokrát v tváří tvář Houdkovi nemýlil. „Na utkání mi vadí, že dostaneme gól minutu poté, co sami vstřelíme branku a mohli bychom začít hrát úplně jinou hru. Mrzí mě, že to bylo tím způsobem, na který byli hráči upozorněni, a to, že se soupeři nesmí nechat spadnout balon. Měli ho hrát kamkoliv z prvního dotyku, i kdyby to mělo skončit v autu,“ mrzelo po skončení utkání trenéra juniorky Milana Matejku. Odpovědět na vyrovnávací branku Náchoda mohl z trestného kopu aktivní Petržela, ale jeho střela skončila nad břevnem Kobosovy branky. Těsně před koncem normální hrací doby se opět vyznamenal Houdek, který včasným vyběhnutím zabránil náchodským útočníkům skórovat. Utkání tak skončilo dělbou bodů.

„Dnes to bylo rušné utkání s více šancemi ze strany domácích. My jsme dali dohromady sestavu ze všech hráčů, co jsou v juniorce plus hráči, kteří hrají stabilně za dorost. V základní sestavě nastoupili tři dorostenci a čtvrtý dostřídal během hry. Obrana spolu hrála úplně poprvé. Z prvního týmu jsme byli posíleni o Petrželu a Dvořáka,“ líčil trenér Matejka po zápase problémy, které měl se sestavou.

„Na podzim dělal Náchod Merganc, teď ho dělá Semerák. Tento hráč je schopný ohrožovat branku devadesát minut a rozhodnout utkání kdykoliv, což se dnes také potvrdilo. My jsme úkol, pohlídat Semeráka, nesplnili. Obdrženou brankou jsme pak Náchod nakopli,“ litoval po utkání vyrovnávací branky kouč mladých viktoriánů, ale přesto vzápětí dodal: „Vážíme si bodu a bereme ho jako odrazový můstek do dalších zápasů.“

V dresu juniorky odehrál celý zápas Milan Petržela, který na jaře ještě nechyběl v žádném utkání Plzně v Gambrinus lize. Jaký předvedl výkon tento šikovný fotbalista? „Milan byl super. Byl nebezpečný, obrana Náchoda se ho bála a držel ji vysoko. Vstřelil branku a právě od toho tam byl. Udělal spoustu práce a vždy, když měl před vápnem míč, tak se domácí obrana strachovala,“ měl Matejka pro Petrželův výkon jen slova chvály. „Výborný výkon předvedl také brankář Houdek, který nás v klíčových chvílích podržel,“ neopomněl kladně ohodnotit ani několik vynikajících zákroků mladého gólmana.

Náchod-Deštné – Viktoria Plzeň B 1:1