Až v šestém utkání se dočkali první výhry fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. Ti, v utkání vloženého 17. kola, přehráli v Luční ulici nováčka soutěže - Roudnici nad Labem 3:2, když o branky se podělili Michael Krmenčík a dvě přesné trefy si připsal David Kůžel. Díky výhře se Viktoria posunula v tabulce o dvě místa výše.

Až v šestém utkání se dočkali první výhry fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. Ti, v utkání vloženého 17. kola, přehráli v Luční ulici nováčka soutěže - Roudnici nad Labem 3:2, když o branky se podělili Michael Krmenčík a dvě přesné trefy si připsal David Kůžel. Díky výhře se Viktoria posunula v tabulce o dvě místa výše.

Plzeňští mladíci nasadili od samého počátku vysoké tempo a již v osmé minutě zaměstnal obranu hostí Krmenčík. Stejný hráč se již o dvě minuty prosadil, když se po individuální akci Hoffmanna a jeho střele do tyče dostal k odraženému míči a skóroval do odkryté branky. Ve čtrnácté minutě to bylo 2:0. Po kombinační akci a stříleném centru Hoffmanna pohotově zakončoval David Kůžel. V 19. minutě sice hosté snížili po rohovém kopu zásluhou Adjei, ale ještě do poločasu se znovu prosadil s chutí hrající Kůžel.

Druhý poločas přinesl podobný obraz hry. Tu tvořili z velké části domácí hráči a hosté jen s obtížemi odráželi jejich ataky. V 70. minutě mohl po zpětné přihrávce od Kůžela zvýšit na rozdíl tří branek střídající Štípek, ale jeho střelu stačili hostující zadáci zablokovat. O šest minut později se znovu a naposledy měnilo skore, když autorem umístěné střely k tyči Ticháčkovy svatyně byl Vobořil. A protože poslední minuty již žádnou změnu stavu nepřinesly, mohli se plzeňští mladíci radovat z první letošní výhry.

„Jednoznačně spokojenost. Jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou. Kluci podali velmi kvalitní týmový výkon, který navíc ještě ozdobilo několik mimořádných individuálních výkonů. Soupeře jsme po většinu utkání přehrávali a dnes jsme si nezasloužili ztratit ani bod,“ komentoval zápas asistent trenéra Martin Lepeška.

FC Viktoria Plzeň B - SK Roudnice nad Labem 3:2