Čtvrté kolo České fotbalové ligy svedlo k duelu plzeňskou juniorku a Jiskru Domažlice. Byl to pikantní duel, vždy domažlický kádr se skládá ve velké většině z bývalých hráčů Viktorie. Utkání také nepostrádalo diváky, těch přišlo na hřiště do Luční opravdu hodně.

Čtvrté kolo České fotbalové ligy svedlo k duelu plzeňskou juniorku a Jiskru Domažlice. Byl to pikantní duel, vždy domažlický kádr se skládá ve velké většině z bývalých hráčů Viktorie. Utkání také nepostrádalo diváky, těch přišlo na hřiště do Luční opravdu hodně.

Zápas začal lépe pro Domažlice, které si vypracovaly první šanci v utkání, dostal se do ní Bezděk, mimo jiné také jeden z bývalých Viktoriánů, ovšem neuspěl. V desáté minutě se hráči Jiskry dožadovali penalty, ale sudí Koval byl jiného názoru. Plzeň se do první šance dostala o tři minuty později, ale míč zůstal na brankové čáře. Za dalších třináct minut další plzeňskou střelu tentokrát zastavil Houdek. Nedlouho na to začala domažlická desetiminutovka, kde se po množství šancí nakonec hráči Jiskry radovali z gólu, který vstřelil kapitán Chodů Michal Tesař.

Trenér Skála do druhé půle poslal místo Vonáška Hrubého, ale toto oživení moc nepomohlo. V 54.minutě totiž Domažlice odskočily na rozdíl dvou gólů, když mezi tři tyče zamířil Bezděk. Jiskra se dál snažila a dokázala si vypracovat dvě velké šance, které ale Mandous vychytal. Na další gól se v Luční ulici čekalo do devětapadesáté minuty, kdy nejprve hosté trefili tyč, a z následné dorážky skóroval Bárta. O snížení se pokusil z dálky Kůžel, na Houdka si ale nepřišel. Další gól Jiskry mohl dát Kovařík, ale neuspěl. Béčko se branky přece jen dočkalo, a šlo o parádní trefu. Z hranice šestnáctky napřáhl Hofmann a nedal Houdkovi šanci. Domažlice si svůj tříbrankový náskok vzali vzápětí zpět, to trefu zaznamenal ex-plzeňský Jaroslav Kovařík. Za stavu 1:4 se domácí pokusili alespoň o snížení, ale paradoxně inkasovali nepopulárního bůra, v první minutě nastavení totiž skóroval Marek Bauer.

„Utkání se vzhledem k výsledku hodnotí velmi těžko. Na zápas jsme se připravovali, věděli jsme, že to bude hodně emoční. V Jiskře jsou hráči i trenéři, kteří přišli Viktorkou. Dnes byli jednoznačně lepší i produktivní. Domažlice mohli klidně dát ještě nějaké góly, ovšem tam nás podržel Mandous. Soupeř byl jednoznačně důraznější, a to platilo na naše mladé mužstvo,“ hodnotil utkání asistent trenéra Martin Lepeška

FC Viktoria Plzeň „B“ - TJ Jiskra Domažlice 1:5 (0:1)
Branky: Hofmann - Teasař, Bezděk, Bárta, Kovařík, Bauer
ŽK: Dvořák, Kůžel – Veselý
Diváci: 425
Viktoria: Mandous - Mudra, Libotovský, Kováč, Vonášek (46.Hrubý) - Hofmann, Sladký (65.Dvořák), Hrošovský - Mandula, Kůžel, Beránek. Trenéři Skála, Lepeška