8. kolo / Středa 28. 8. 2019, 14:45 / Raková

SK Kladno

Kunesch – Čeliš, Macák, T. Keltyčka (60. Lörincz), Rádl - Falout, Vach (56. Mikleš), Doubek - Secký, Štauber (74. Pracht), J. Vonásek (46. Kule)

SK Kladno

Švestka – Kácl, Klvaň, Fedorišin (77. Grumlík), Zábranský (58. Vaňous), Bokša, Justra, Blažek, Rottner, Duda (58. Chlumský), Charvát (65. Truhlář)

Branky: 5. Štauber, 81. Mikleš (pen.) – 28. Rottner, 90+2. Rottner, Penalty: 3:4, ŽK: Falout, Kunesch, Rozhodčí: Hodek – Havránek, Bogdan

Diváci: 50

Pavel Fořt (FC Viktoria Plzeň): „Vstup do zápasu jsme měli dobrý, dali jsme pěkný gól a nějakých 25 minut jsme byli suverénně lepším týmem. Bohužel jsme další gólovky neproměnili a neodskočili jsme. Soupeř z ojedinělé šance vyrovnal na 1:1. Druhý poločas byl podobný, měli jsme více ze hry, kontrolovali jsme míč a vytvářeli jsme si šance. Pak jsme dali gól z penalty a soupeř hrál na riizko, my jsme bohužel brejky nevyužili, trefili jsme i břevno. Soupeř nás v posledních vteřinách potrestal vyrovnáním na 2:2 z rohového kopu, kde jsme propadli. Penalty už jsou loterie. Kluci podali ale dobrý výkon, bohužel jsme neproměňovali šance a dostali jsme laciné góly, které bychom dostávat neměli. Ale takový je fotbal a kluci se učí, aspoň vidí, že nebudou každý zápas vyhrávat. Je to taková malá facka, že se musí koncentrovat do poslední vteřiny zápasu. Nic se neděje, měli jsme vyhrát, neberu to ale nějak negativně, takový je fotbal.“