2. předkolo / Úterý 16. 7. 2013, 17:30 / Doosan Arena

78. Selimović
85. Bučan

Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Horváth, Darida – Rajtoral, Kolář (83. Ďuriš), Petržela (55. Kovařík) – Tecl (55. Wágner)

Hadžić – Zeljković, Kerla, Škaljić, Urdinov – Hasanović (25. Sadiković), Tomić – Selimović (87. Hodžić), Jamak, Bučan – Adilović (77. Bajić)

Branky: 63. Čišovský, 66. Kolář, 76. Kolář, 82. Rajtoral – 52. Tomić, 78. Selimović, 85. Bučan, ŽK: 77. Horváth – 25. Jamak, 61. Selimović, 72. Urdinov, 83. Bučan, 89. Tomić, Rozhodčí: Muñiz – Miranda, Suarez (všichni Španělsko)

Diváci: 10 381

Plzeňská Viktorka vstoupila v úterý večer do bojů o nejslavnější evropskou pohárovou soutěž domácím střetnutím se sarajevským Željezničarem. Proti úřadujícímu šampiónu Bosny a Hercegoviny hnali viktoriány od prvních minut na evropské poháry natěšení a skvěle fandící příznivci západočeského celku. Pozadu nezůstali ani fanoušci hostujícího týmu, kteří zaplnili celý sektor, jenž jim byl vyhrazen.

Úvodní minuty utkání se nesly ve znamení plzeňských útočných choutek. Željezničar mohl hrozit pouze po zbytečných ztrátách viktoriánů, ale k zakončení se nepropracoval. První výraznější příležitost si Západočeši vytvořili v jedenácté minutě, kdy se opřel z hranice vápna do odraženého míče Vladimír Darida. Rána českého reprezentanta skončila těsně nad břevnem. Minutu nato napřáhl ke střele z dvaceti metrů Marián Čišovský. Tentokrát již musel Adnan Hadžić zasahovat a Čišovského zakončení vyrazil na roh. O pět minut později vyzkoušel své střelecké štěstí z rohu velkého vápna Milan Petržela. Navrátilec do Viktorky z německého Augsburgu pořádně protáhl gólmana „Željo“, jenž musel vytasit efektní i efektivní robinsonádu. Ve 21. minutě se Hadžić znovu vyznamenal, když po Daridově centru vytlačil mimo tři tyče hlavičku Stanislava Tecla z bezprostřední blízkosti. Do další šance se dostal po zmatcích v obraně Sarajeva a zpětné nahrávce Daridy před branku znovu Tecl, ale hradbu těl na malém vápně hostů se mu propálit nepodařilo. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu se opět dostal míč po jednom z mnoha centrů Plzeňanů ke Standovi Teclovi, jenž střílel z malého vápna proti vyběhnuvšímu Adnanu Hadžićovi. Bosenský brankář u něj však byl tak rychle, že ho již nebylo možné prostřelit. Minutu nato zakončoval František Rajtoral. Míč z jeho pravačky si našel cestu jen vedle pravé tyče. Ač Viktorka v první polovině utkání svému soupeři balón prakticky nepůjčila, žádná z příležitostí, které si vytvořila, přízvisko gólová neobdržela. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

V 52. minutě zápasu přišla ojedinělá šance Sarajeva, kdy vypálil zpoza šestnáctky Tomislav Tomić. Záložník Željezničaru zamířil přesně k levé tyči, Matúš Kozáčik na míč nedosáhl, a tak svítil na ukazateli skóre pro Viktorii nepříznivý výsledek 0:1. Pavel Vrba na takovýto vývoj utkání reagoval dvojím střídáním. Hřiště opustili Milan Petržela se Stanislavem Teclem, naopak se na hrací plochu podívali Jan Kovařík a TomᚠWágner. Právě Honza Kovařík se vzápětí zapojil do akce, na jejímž konci nebezpečně hlavičkoval Daniel Kolář. Branku soupeře však netrefil. Po hodině hry z přímého kopu ze dvaceti metrů vypálil Václav Procházka, ale Hadžić i poté držel čisté konto. Tři minuty nato bylo už v Doosan Aréně o poznání veseleji. Po rohovém kopu vypálil z osmnácti metrů Vladimír Darida a jeho střelecký pokus tečoval na malém vápně Marián Čišovský tak šikovně, že skončil v síti Željezničaru! 1:1. V 66. minutě slavily Štruncovy sady ještě více. Proti zakončení aktivního Daridy ještě předvedl Adnan Hadžić další ze série svých vynikajících zásahů, ale míč vytěsnil pouze do míst, kde již číhal Daniel Kolář. Plzeňský středopolař následně ve skluzu balón uložil přesně tam, kam patří. Do branky Sarajeva. 2:1! Viktoriáni byli při chuti. Následně zakončoval Radim Řezník, ale nemířil přesně. V 76. minutě se znovu zapsal mezi střelce zápasu Daniel Kolář, který tentokrát pálil z necelých dvaceti metrů a přízemní střelou k pravé tyčce rozvlnil sí Hadžićovy svatyně potřetí. O dvě minuty později však Sarajevo odpovědělo po ojedinělé akci svou druhou brankou, když se po zpětném centru do vápna Viktorie hlavou prosadil Vernes Selimović. 3:2. To však nebylo vše. Na druhé polovině hrací plochy vzápětí nebezpečně zakončoval Pavel Horváth a za již překonaného Hadžiće zaskočil na brankové čáře Semir Kerla. Balón však poslal pouze k Františku Rajtoralovi, který ho z deseti metrů uložil k levé tyči. 4:2! Jenomže v 85. minutě utkání se Sarajevo dostalo do rychlého brejku, na jehož konci stál Sead Bučan a potřetí překonal Matúše Kozáčika.

Tento gól byl nakonec posledním zásahem, kterého se zaplněná Doosan Aréna dočkala. Po bláznivé druhé polovině zápasu, v níž padlo sedm branek, si nakonec vezou Západočeši do odvety do bosenské metropole výsledek 4:3.