Do druhého utkání v domácím prostředí šli dorostenci Viktorie Plzeň s cílem napadat rozehrávku Sparty již v jejím počátku, což se dařilo zejména v prvním...

Do druhého utkání v domácím prostředí šli dorostenci Viktorie Plzeň s cílem napadat rozehrávku Sparty již v jejím počátku, což se dařilo zejména v prvním poločase.

Přesto první šanci utkání měl hostující Hybš, ale Rojík včasným pádem pod nohy situaci vyřešil. Následný protiútok přinesl gól z  kopačky Vrhela, který dorazil míč do opuštěné sparanské branky po střele Kocoura.  „Ve 13´ si na centrovaný míč za naši obranu naběhl aktivní Hybš, ale ani jeho druhou šanci Rojík za svá záda nepustil,“ líčí průběh zápasu trenér Jiří Skála. O minutu později se na pravé straně hřiště prohnal Vrhel kolem Doležala, přihrál přesně nabíhajícímu Kocourovi, který prostřelil Jungra a zvýšil na 2:0. Poté obě mužstva předváděla velmi ofenzivní fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Za zmínku stojí přesná střela hostujícího Tomáška, kterou pohotově kryl Rojík a zejména další samostatný únik agilního Vrhela, který ale skulinu pod Jungrovým tělem nenašel.

jiri_skala_roz.jpg„Druhý poločas začala lépe Sparta, která nás v určitých pasážích hry dostávala pod tlak. Šest minut po odehrání druhého poločasu se do šance přihrávkou mezi naše obránce dostal Jeřábek, ale Rojík svým dalším výborným zákrokem tým podržel.“ Přesto hosté skóre v 62´ snížili akcí Hybše, který pohotově trefil odkrytý roh plzeňské branky. Po obdržené brance viktoriáni přidali na aktivitě, důrazu a pohybu bez míče, což přineslo několik možností ke skórování, ale zakončení postrádalo přesnost a kvalitu. Poslední velkou možnost utkání měl Kůžel po přihrávce Kocoura, ale sparanská branka mu byla malá. „Zbytek utkání jsme odehráli velice koncentrovaně s přesnou organizací hry. Jsem rád, že ke kvalitě tohoto utkání přispěla obě mužstva svým útočným herním pojetím.“