Ve 23. kole první dorostenecké ligy přivítali Viktoriáni na svém hřišti v Luční ulici tým z Brna. Začátek zápasu vyšel domácím na výbornou již v 7. minutě se prosadil po přihrávce Fillingera před brankou soupeře Růžička, který střelou pod břevno otevřel skóre 1:0.

Ve 23. kole první dorostenecké ligy přivítali Viktoriáni na svém hřišti v Luční ulici tým z Brna. Začátek zápasu vyšel domácím na výbornou již v 7. minutě se prosadil po přihrávce Fillingera před brankou soupeře Růžička, který střelou pod břevno otevřel skóre 1:0.

Domácí hráli v pohybu a dobře kombinovali, ale hosté se po ojedinělé akci v 17. minutě dostali k vyrovnání, když se přesně k tyči trefil Štourač, po zaváhání domácí obrany. I nadále se hra odvíjela především na polovině Brna. Ve 30. minutě se uvolnil Krmenčík, ale jeho střela mířila vedle. Ve 42. minutě Hrošovský uvolnil Beránka, který postupoval sám na brankaře Brna, ve vyložené šanci ale neproměnil. Z následujícího rohového kopu mířil do branky Štefl, ale dobrý zákrok brankaře udržel hosty ve hře. Hned z další akce měl šanci na zadní tyči Krmenčík, ale hostující brankař byl znovu na místě.

Obraz druhého poločasu vypadal podobně, domácí se snažili dostat do dobře organizované obrany Brna. Největší příležitost, měl po kombinační akci Chmiel, který šel sám na brněnskou branku, jeho střela, ale o kousek minula zadní tyč. V 70. minutě se dobře uvolnil Aubrecht, jeho centr našel nabíhajícího Mandulu, který hlavou ve vyložené příležitosti nechal vyniknout brněnského brankaře. V 75. minutě se hosté dostali poblíž Mandousovy branky a po zaváhání domácího brankaře, skóroval brněnský Urbánek, 1:2. Závěrečný nápor Viktoriánu byl již bez efektu, a tak si hosté připsali tři body.

"Po herní stránce jsme Brno přehrávali po celé utkání, vytvořili jsme si řadu vyložených šancí, které jsme neproměnili. Brno se soustředilo pouze na obranu, která byla místy hodně úporná. Na druhou stranu jsme si s tím měli lépe poradit a utkání zvládnout," okomentoval smolný zápas trenér Jiří Kohout

FC Viktoria Plzeň – 1.FC Brno 1:2
Poločas: 1:1
Sestava: Mandous – Aubrecht, Růžička, Štefl, Kubek  – Krmenčík (46. Hrubý), Filinger, Hrošovský (84. Karlíček), Beránek – Mandula, Chmiel