V dohrávaném utkání 4. kola nejvyšší dorostenecké soutěže zvítězili dorostenci Viktorie Plzeň na hřišti Slavie Praha. Pohledné utkání se od úvodních minut hrálo v rychlém tempu....

V dohrávaném utkání 4. kola nejvyšší dorostenecké soutěže zvítězili dorostenci Viktorie Plzeň na hřišti Slavie Praha. Pohledné utkání se od úvodních minut hrálo v rychlém tempu. Oba týmy dobře bránily, a proto v prvním poločase příliš brankových příležitostí k vidění nebylo. "My jsme zahrozili ve 33.min, když se k odraženému míči dostal Puchmertl a jeho prudká střela byla tečována vedle slávistické branky. Hned minutu na to měli domácí největší šanci prvního poločasu. Slávistický útočník Balcar se po rychlém protiútoku řítil sám na Houdka, udělal mu kličku, čímž se naštěstí pro nás dostal ze střeleckého úhlu, a netrefil naší odkrytou branku.
Ve druhém poločase jsme si vytvořili převahu a přišly také šance. Ve 49.min Štverák nejprve obešel tři protihráče a předložil míč jiri_zilak_small.jpgHerákovi, který nás technickou střelou k tyči dostal do vedení
, říká trenér Jiří Žilák. V 59.min se po akci Mudry na pravé straně ocitl opět Herák a přesným centrem našel nabíhajícího Dvořáka, který hlavou zvýšil 2:0. "Bohužel jsme si zápas v závěru opět zkomplikovali. V 72.min jsme si nechali dát zbytečnou branku po standardní situaci, když za domácí snižoval Šimeček. V 73.min se opět osvědčila spolupráce Štverák – Herák. Štverák ideálně přihrál Herákovi mezi obránce a ten stanovil konečný výsledek utkání. Úplný závěr utkání byl již v naší režii a hráči si poslední minuty utkání, které navštívilo řada manažerů, reprezentačních trenérů a členů vedení klubu v čele s majitelem panem Křížem, vychutnali. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, především obranná fáze hry se oproti předchozím utkáním zlepšila a výsledek je pro nás velkým povzbuzením do další práce," dodal Žilák