V prvním domácím zápase nového ročníku 1. ligy staršího dorostu se představila Viktoria Plzeň proti SK Slavia Praha na svém hřišti v Luční ulici. Domácí v úvodním...

V prvním domácím zápase nového ročníku 1. ligy staršího dorostu se představila Viktoria Plzeň proti SK Slavia Praha na svém hřišti v Luční ulici. Domácí v úvodním kole remizovali 1:1 v Olomouci a hosté prohráli svůj úvodní zápas na domácím hřišti s Baníkem Most 1:2.

V první vážnější situaci v úvodu utkání se ocitl po centru z levé strany hostující Vyhnal, ale jeho pokus hlavou Cipra vyrazil. V 10. minutě se po dobré kombinační akci Daridy s Vitoušem, prvně jmenovaný zakončil nepřesně. Ve 23. minutě se po přihrávce Vaněčka dostal ke střele Darida, ale jeho pokus brankař Arkenberg chytil. Ve 26. minutě se opřel do míče Vaněček, ale jeho pokus obránci Slavie odvrátili na roh. Ve 37. minutě se dostal na levé straně k míči hostující Zahálka, chtěl spíše centrovat, ale míč zapadl za záda Cipry a bylo to 0:1. Ve 40. minutě se po centru Mudry ze strany dostal k míči Holý, ale jeho střelu znovu zblokovali obránci Slavie. Ve 44. minutě zahrával Vitouš rohový kop, nejdůrazněji si počínal domácí Vaněček, který upravil na poločasové skóre 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči, svým souvislejším tlakem si vynutili několik slibných situací a sérii rohových kopů. V 56. minutě se uvolnil z pravé strany Mudra, vystřelil jeho pokus brankař Arkenberg neudržel a Vitouš míč dorazil do sítě 2:1. Minutu nato měl dobrou příležitost po rohovém kopu Matas, ale hlavou mířil těsně nad branku Slavie. V 71. minutě se po rychlém protiútoku domácích dostal k míči Mudra, uvolnil se, ale ve vyložené příležitosti branku netrefil. V 73. minutě se po centru hostů ze strany vyznamenal Cipra, který pokus Hyčka vyrazil. V 76. minutě zakončil akci domácích střelou vedle Vitouš. V 80. minutě po chybě domácí obrany, zasahoval Cipra proti hlavičce Vyhnala. Minutu na to ale hosté srovnali, když se po centru prosadil mezi stoperama Vyhnal a střelou hlavou upravil na 2:2. V 82. minutě fauloval v pokutovém území Cipra, nařízený pokutový kop si postavil Vyhnal, ale jeho pokus Cipra vyrazil. V 90. minutě mohli domácí rozhodnout ve vyložené šanci se ocitl Matas, jeho střelu Arkenberg vyrazil k Vitoušovi, jeho pokus zase zblokovali obránci hostů.

Trenér domácího celku Jiří Kohout hodnotil konečný výsledek jako spravedlivý odraz hry. „Bylo to vyrovnané utkání, nám patřila druhá půlka, hostům první. Ve druhém poločase jsme dokázali utkání otočit a věřili jsme ve výhru, měli jsme ale vstřelit rozdílový třetí gól. V závěru jsme mohli přijít i o bod, ale poslední šanci v samotném závěru na tři body jsme bohužel neproměnili

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 2:2

Poločas: 1:1

Sestava:  Cipra – Šlajs, Nový, Matas, Hereit – Mudra, Vaněček, Vitouš, Holý (46. Rejthar) – Darida, Bezděk (88. Mičkal)