Takhle vypadá oslava fotbalu v Plzni. Viktoria nasázela soupeři sedm gólů

Po reprezentační přestávce se o slovo znovu přihlásila Gambrinus liga. A v plzeňských Štruncových sadech se chystala velká oslava fotbalu. Viktoria po sedmi kolech vévodila ligovému pelotonu s devatenácti body a dnes se představila v souboji s ligovým nováčkem Ústí. Plzeňský klub navíc připravil pro dnešní zápas akci: Uděláme maximum - Naplníme stadion. Hokejista Martin Straka, gólman Petr Čech, házenkářská ikona Filip Jícha, olympijská vítězka ve střelbě Kateřina Emmons a další osobnosti z Plzně lákaly diváky na stadion, aby hojnou účastí podpořili lídra soutěže. K tomu se ještě přidala předzápasová oslava titulu Evropského města kultury 2015, při kterém Gambrinus točil na počest triumfu právě 2015 piv zdarma a vedle tribuny se opékalo sele. Výbornou kulisu ještě podtrhlo skvělé počasí – a zahanbit se nedali hlavně  fotbalisté, kteří opravdu udělali maximum,  když soupeře ze Severu z plzeňského trávníku přímo smetli.

Viktoria v nevyzpytatelném zápase s papírově slabším soupeřem prostě nezaváhala, hráči od začátku plnili úkoly  podle optimisticky laděného scénáře. Předpokládaný odpor houževnatého soupeře nalomili už ve čtvrté minutě. Marek Bakoš krásně předložil míč Kolářovi a ten z rychlého protiútoku propálil Nováka v brance hostí. Domácí byli i nadále aktivní. Po čtvrthodině hry se prodral do vápna Ústí Petržela, míč z jeho kopačky ale těsně minul branku. Ve dvacáté minutě se zastřeloval kanonýr Rezek, který pálil téměř z nulového úhlu, brankář Novák jeho pokus zkrotil až napodruhé. Hosté pak vystrčili růžky a získali přímý kop, Volek ale trefil jen plzeňskou zeď.

A pak Viktoria ukázala podruhé, proč je na čele tabulky. Petržela poslal do šance uzdraveného střelce Bakoše, který dal v posledních dvou zápasech (příprava a pohár) sedm gólů, a slovenský útočník, ač tísněn se nemýlil. 2:0 pro domácí, 27. minuta.

O dvě minuty mohl zvýšit Limberský, nedal, ale ve 34. minutě navýšil vedení Plzně Petržela. Skvělý záložník, který se dlouho nemohl trefit, dostal křižnou přihrávku od Bakoše, položil Nováka a poslal míč do sítě – 3:0.

Plzeň si pozvala k velkolepé oslavě opravdu příjemného soupeře, ústečtí hráči rozjetému soupeři v této fázi utkání téměř nekladli odpor.Ještě před přestávkou se dostává do velké šance po akci Rajtorala, ten však těsně minul. Viktoria přesto ještě do přestávku kanonádu podtrhla čtvrtým gólem. Po stažení Koláře ve vápně si na značku pokutového kopu postavil míč kapitán Horváth a překonal Nováka, přestože ústecký gólman vystihl směr střely. V poslední minutě prvního dějství se diváci dožadují další penalty pro domácí, rozhodčí Bílek tentokrát do p횝alky nezapískal a tak Viktoria odchází do kabin ´jen´ za stavu 4:0.

Kdo čekal, že po přestávce Viktoria poleví a bude dohrávat zápas jen z povinnosti, se po příchodu mužstev z kabin nestačil divit. Hned ve 49. minutě naservíroval míč skvěle před branku Kolář a jeho pobídku využil Limberský a o dalších deset minut později se ve Štruncových sadech jásalo už pošesté. Přesná trefa Daniela Koláře znamená také, že střelec dohnal na čele tabulky kanonýrů kolegu Rezka. A to ještě nebyl konec. V 67. minutě nacentroval do vápna míč kapitán Pavel Horváth a stoper Navrátil zamířil hlavou přesně – 7:0.

Ani v závěru domácí nepolevili a vytvářeli si další šance. Jan Rezek však spálil dvě tutovky a v samotném závěru se ještě do šance dostával Rajtoral, ale Kraut mu na poslední chvíli míč ukopl. Rozhodčí Bílek nenastavil ani minutu a přesně po 90 minutách ukončil skvělou jízdu Viktorie a trápení nováčka z Ústí. Vyprodaný stadion si zápas prostě užil.

Příjemný nedělní podvečer ve Štruncových sadech tak skončil, Viktoria si udržela skvělou podzimní bilanci. Po osmi zápasech má neuvěřitelných 22 bodů a vede jasně nadále tabulku. V pátek 17. září Viktorii ale čeká hodně nepříjemný soupeř, na stadionu Na Střelnici se od 18.15 hodin střetne s Jabloncem.

Gambrinus liga – 8. kolo

FC Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 7:0 (4:0 )

Góly: 4., 58. Kolář, 27. Bakoš, 34. Petržela, 42. Horváth (pk), 49. Limberský, 67. Navrátil

ŽK: Valenta

FC Viktoria Plzeň: Pavlík – Limberský (56. Jiráček), Bystroň (46. Ševinský), Navrátil, Rajtoral - Kolář, Rada, Horváth, Rezek, Petržela – Bakoš (67. Ďuriš)

FK Ústí nad Labem: Novák - Martykán, Polák, Džuban, Valenta, Zachariáš, Doležal (64. Kraut), Franc (76. Hyčka), Volek (46. Benčík), Janů, Jindráček

Diváci: 7425 (vyprodáno)
Rozhodčí: Bílek - Mencl, Ubias.