V prvním kole žákovské ligy v kategorii U14 přivítali mladí viktoriáni mužstvo z Českých Budějovic. Po vyrovnaném utkání si nakonec domácí borci připsali po zásluze tři body za vítězství 3:1.

V prvním kole žákovské ligy v kategorii U14 přivítali mladí viktoriáni mužstvo z Českých Budějovic. Po vyrovnaném utkání si nakonec domácí borci připsali po zásluze tři body za vítězství 3:1.

„Nicméně utkání nechceme hodnotit pouze podle výsledku, ale hlavně z pohledu předvedené hry. Úvod zápasu se nám povedl a naše převaha vyvrcholila brankou v 8. minutě, kdy jsme po ose Duchoslav, Motl, Milfort vstřelili hezký gól na 1:0. Po této brance to bylo ovšem Dynamo, které lépe kombinovalo a drželo míč. Nám v této fázi utkání scházela lepší spolupráce jednotlivých řad a kvalitnější řešení soubojů 1:1. Po naší chybné rozehrávce ve 28. minutě srovnali Budějovice zaslouženě skóre na 1:1.

Do druhého poločasu obě mužstva udělali nějaké změny v sestavách a navrch získala domácí Viktoria Plzeň. Ve druhém dějství jsme to byli my, kdo měl menší optickou převahu. Již se nám dařili přihrávky ve středu hřiště, kde nedocházelo k nevynuceným ztrátám míčů a dokázali jsme se dostávat k finálním přihrávkám. Bohužel ne vždy byla tato poslední přihrávka přesná a prudká a taktéž náběh hráčů do pokutového území nebyl optimální, a proto jsme nevsítili více branek. Ve 47´ přihrál za obranu soupeře Motl na Kulhánka a ten vstřelil branku na 2:1. V 60. minutě uzavřel skóre zápasu Končal, když dorážel střelu Kračka – 3:1,“ shodli se trenéři Havránek ŠtěpánLinhart Filip.