V devátém kole celostátní ligy dorostu přivítali domácí viktoriáni soupeře z Moravy, konkrétně 1.FC Slovácko. Soupeře dělily v tabulce pouze dva body, a tak se...

V devátém kole celostátní ligy dorostu přivítali domácí viktoriáni soupeře z Moravy, konkrétně 1.FC Slovácko. Soupeře dělily v tabulce pouze dva body, a tak se očekávalo zajímavé utkání.

Slovácko začalo velmi dobře, již ve 2. minutě při odkopu nastřelil domácí brankář dotírajícího Ondicu, od kterého se míč odrazil přímo do branky 0:1. Tato laciná branka donutila domácí Viktoriány k velké aktivitě, Ve 4. minutě měl Vaněček dobrou příležitost, ale volný přímý kop z hranice vápna Slovák chytil. V 8. minutě střela Kubka mířila nad branku. Ve 21. minutě se uvolnil Mandula a postupoval sám na Slováka, který jeho pokus kryl. Ve 30. minutě se dostali do šance hosté, po špatné rozehrávce domácí obrany, Ohnutek, ale Fillingerovu branku přestřelil.

V 54. minutě se domácí radovali z vyrovnávací branky, Mandula našel nabíhajícího Hrošovského, který podél vybíhajícího jiri_kohout_roz.jpgSlováka vyrovnal na 1:1. V 59. minutě se uvolnil Mandula, ale jeho zakončení postrádalo razanci. V 63. minutě Mandula našel Aubrechta, ale jeho pokus z malého vápna Slovák chytil. V 68. minutě propadli domácí v defenzivě, Ulč nedokázal zastavit Svízelu, který krásnou ranou od tyče strhnul vedení na stranu hostů. V 75. minutě se po odraženém rohovém kopu dostal k míči Aubrecht, odcentroval míč lehce nadzvednul Mandula k Brožovi, který pohotově srovnal na 2:2 ranou do šibenice. V závěru domácí přitlačili svého soupeře před šestnáctku, ale vítězný gól se jim vstřelit nepodařilo.

„Zajímavé utkání, kdy jsme měli sice více ze hry, ale Slovácko bylo nebezpečné, hlavně z brejkových příležitostí. Dvakrát jsme dotahovali nepříznivý náskok soupeře a věřili jsme že se nám podaří vstřelit vítěznou branku,“ ohodnotil zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – 1.FC Slovácko 2:2

Poločas: 0:1

Sestava: Fillinger –  Ulč (80. Štefl), Brož, Růžička, Kubek – Štípek (75.Beránek), Hrošovský, Filinger, Vaněček, Aubrecht  – Mandula