Česká liga staršího dorostu k sobě svedla v utkání devatenáctého kola tuto neděli dorostence plzeňské Viktorie a Mladé Boleslavi. Úvod utkání vyšel lépe hostům, kteří v první minutě zaskočili plzeňské fotbalisty.

Česká liga staršího dorostu k sobě svedla v utkání devatenáctého kola tuto neděli dorostence plzeňské Viktorie a Mladé Boleslavi. Úvod utkání vyšel lépe hostům, kteří v první minutě zaskočili plzeňské fotbalisty.

Po ztrátě ve středu hřiště nezachytili viktoriáni rychlý útoku Boleslavi, který skončil vedoucí brankou hostů - 0:1. "Po nevydařeném začátku jsme si svoji hrou vytvořili mírnou převahu," vysvětloval dění na hřišti trenér Jiří Žilák. Šance domácího Lukeše brankou neskončila, ale Avdič ve 25.min již vyrovnal v těžké pozici po centru Hošálka - 1:1. Další šance Avdiče po centru Šípka skončila v náručí brankáře Linharta a boleslavský brankář si poradil také s dobře zahraným trestným kopem Sýkory, který dokázal vytěsnit na roh.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná. Ve 48.min. se Viktorii podařilo vstřelit druhou branku. Po centru Lukeše se z voleje trefil Šípek - 2:1. V rozmezí deseti minut však Boleslav po dvou nenápadných akcí otočila skóre. "Na závěrečný tlak nám již chyběly síly. Přesto v 85. minutě Šípek po standardní situaci vyrovnal na 3:3 a Avdič po krásném uvolnění v pokutovém území mířil nad." Hosté měli v poslední minutě ještě možnost vstřelit vítězný gól, ale ani jejich střela nebyla přesná.

"První poločas byl z našeho pohledu herně vydařenější. Ve druhém poločase jsme již nedokázali souvisleji kombinovat a nebyli jsme znatelně dominujícím týmem, což jsme si přáli. Věříme, že se poučíme z laciných branek, které jsme soupeři nabídli. Náročné utkání skončilo spravedlivou remízou," dodává trenér.