V utkání dorostenecké ligy kategorie U17 přivítala v pátek Viktoria Plzeň na hřišti v Luční ulici 1.FK Příbram. Hned se hvizdem rozhodčího vyzkoušel pozornost plzeňského brankáře...

V utkání dorostenecké ligy kategorie U17 přivítala v pátek Viktoria Plzeň na hřišti v Luční ulici 1.FK Příbram. Hned se hvizdem rozhodčího vyzkoušel pozornost plzeňského brankáře Jandy hostující Pilík, ale nemířil přesně.

Po několika úvodních minutách, kdy hra byla plná nepřesností na obou stranách se Viktoriáni dostali do několika slibných jiri_zilak_roz.jpgpříležitostí, ale Vokáč ani Mandula, který netrefil zcela odkrytou branku soupeře, úspěšní nebyli. Až v 19.min byl po průniku do vápna faulován Kocour a nařízenou penaltu Hoffmann proměnil -1:0. Hosté zahrávali v prvním poločase několik nebezpečných standardních situací. „Které jsme přestáli také díky výbornému zákroku Jandy z 26.min. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem,“ říká trenér Jiří Žilák. V 57.min plzeňský Štípek pronikl odvážně do pokutového území Příbrami a po faulu následoval druhý pokutový kop. Tentokrát si míč postavil Růžička a nekompromisní střelou zvýšil na 2:0. Hostům se podařilo o tři minuty později snížit. „Po naší nedůslednosti v obranné fázi překonal Jandu Šípek - 2:1

Příbram se snažila o vyrovnání, začala více riskovat a domácím se tím otevírala příležitost pro rychlé protiútoky. „V posledních dvaceti minutách utkání jsme si vytvořili několika stoprocentních brankových příležitostí, ale Kůžel, Vrhel, Kocour ani Hrubý již branku vstřelit nedokázali.“ Závěrečný nápor Příbrami se Plzeňanům podařilo ubránit a tak tři důležité body zůstávají v Plzni. „Slabin soupeře jsme dokázali využít. Škoda, že jsme z velkého množství šancí vstřelili pouze dvě branky. Příbram nás však celý zápas zlobila především zásluhou Pilíka a Šípka. Jsme rádi, že se nám podařilo získat tři body, které jsou pro nás motivující do další práce,“ dodává Žilák.