Bod z hřiště Slovácka potvrdili v pondělí podvečer na domácím hřišti v Luční ulici fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň, kteří přehráli českobudějovické Dynamo 3:1 a po dvou kolech Juniorské ligy tak mají na svém kontě čtyři body.

Bod z hřiště Slovácka potvrdili v pondělí podvečer na domácím hřišti v Luční ulici fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň, kteří přehráli českobudějovické Dynamo 3:1 a po dvou kolech Juniorské ligy tak mají na svém kontě čtyři body.

Zápas se však začal lépe vyvíjet pro hosty. Ti se již ve 4. minutě ujali, po autovém vhazování a následném centru, vedení zásluhou Linharta. Inkasovaná branka vítr z plzeňských plachet neodvála a tak i přes nepříznivý stav, měli domácí více ze hry. V osmnácté minutě nebezpečně pálil TomᚠPetráček. Stejný hráč mohl vyrovnat o čtyři minuty později, ale českobudějovický brankář Rojík byl proti. Tlak na soupeřovu branku zužitkoval Petráček ve vyrovnávací gól v 31. minutě, kdy si obešel tři hráče a houslemi překonal Rojíka. Pět minut před koncem první části se mohl po závaru před brankou hostí do listiny střelců zapsat LukᚠHejda, gólman stačil míč reflexivně vytlačil mimo tyče.

Podobný obraz hry nabídla i druhá část. Domácí fotbalisté na hřišti jasně svého soupeře přehrávali a bylo jen otázkou času, zda a o kolik bude skore narůstat. Hattrick mohl v 69. minutě zkompletovat Petráček, jeho pokus ale šel těsně vedle. Definitivní podobu výsledku tak dal v 78. minutě střídající Patrik Domabyl, když hlavou, po rohovém kopu, usměrnil míč za záda brankáře Rojíka. A protože další příležitosti zůstaly nevyužity, skončil zápas spravedlivou výhrou 3:1. „ Spokojenost jak s výsledkem, tak i předvedenou hrou, zejména ve druhém poločasu,“ hodnotil utkání trenér Jiří Skála. Převaha jeho týmu byla znatelná po většinu utkání. „Ve druhém poločasu jsme na hřišti chvílemi dominovali. Zápas byl naprosto v naší režii a trpělivou hrou jsme si došli pro zasloužené tři body,“ dodává.

FC Viktoria Plzeň – SK Dynamo České Budějovice 3:1