V předposledním domácím utkání, přivítali Viktoriáni U19 hosty z Bohemians 1905. Domácí začali aktivně, už ve 2. minutě nebezpečně pálil Štrajt, jeho pokus Pařízek...

V předposledním domácím utkání, přivítali Viktoriáni U19 hosty z Bohemians 1905. Domácí začali aktivně, už ve 2. minutě nebezpečně pálil Štrajt, jeho pokus Pařízek vyrazil jen k Daridovi, který v dobré příležitosti napálil dobře postaveného obránce Bohemians.

Z následného rohu se dostal do dobré šance Hereit, ale Pařízek reflexivně vyrazil. Ve 12. minutě zahrávali hosté rohový kop, na který si nejlépe naběhl Kraus a otevřel skóre 0:1. Ve 27. minutě založili domácí protiútok, Štrajt přihrál Vaněčkovi, který po krátkém vedení střelou z 25-ti metrů trefil přesně horní roh Pařízkovy branky, 1:1. Ve 28. minutě vysunul Darida Bezděka, který v dobré příležitosti zakončil zbrkle do brankaře. Ve 39. minutě Darida svoje vedení zakončil střelou do brankaře.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, v 56. vhazoval Doležal, v pokutovém území se prosadil Mičkal a upravil střelou k tyči na 2:1.V 57. minutě se po rychlém protiútoku dostal k míči Mičkal odcentroval od brankové čáry na volného Šlajse, který v obrovské příležitosti trefil brankaře Pařízka, následnou dorážku poslal nad Vaněček. V 82. minutě se ještě pokoušel technicky zakončit Vitouš, ale branku netrefil. V závěru zápasu měl dobrou příležitost střídající Kavka, ale jeho pokus Hroník kryl.

„Vítězství si velmi cením, protože Bohemians velmi dobře bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům. My jsme po celý zápas měli více ze hry a kromě branek jsme se dostali i do dobrých příležitostí,“ okomentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FC Bohemians 1905 2:1

Poločas: 1:1

Viktoria: Hroník – Doležal, Hereit, Štafa, Štrajt – Vitouš, Vaněček, Darida (60. Holub), Šlajs – Mičkal (89. Kliment), Bezděk (64. Frána)