Česká liga staršího dorostu k sobě o víkendu svedla týmy pražského Motorletu a Viktorie Plzeň. Pražané se na domácm hřišti od začátku utkání prezentovali důraznou, jednoduchou hrou.

Česká liga staršího dorostu k sobě o víkendu svedla týmy pražského Motorletu a Viktorie Plzeň. Pražané se na domácm hřišti od začátku utkání prezentovali důraznou, jednoduchou hrou.

Utkání bylo od prvních minut plné osobních soubojů. "Naše snaha o kombinační hru byla často nepřesná. Přesto jsme si vytvořili převahu a také šance," popisoval děj trenér Jiří Žilák. V 11.min dokázal Hvězda, po krásné přihrávce Hamerníka, skvěle převzít míč, ale v sólovém nájezdu minul branku. Ve 20.minutě už byli viktoriáni přesnější. Lukeš z křídelního prostoru dokázal odcentroval a na jeho přihrávku si naběhl Krčál (0:1). "Z vedení jsme se však dlouho neradovali." Již ve 24.min se hbitý útočník Motorletu uvolnil ve vápně a nikým nekrytý domácí hráč vyrovnal na 1:1. Ve 34.min Motorlet zvrátil vývoj utkání. Když využil ztrátu ve středu hřiště k rychlému protiútoku. Brejk zakončili domácí nepříliš povedenou střelou, která však skončila v brance (2:1).

Ve 41.min trefil Avdič břevno a dorážka Rudy skončila nad brankou. V poslední minutě prvního poločasu se do šance dostal Hvězda, ale ani svou druhou šanci neproměnil. V 52.min přišel třetí gól domácích. Avdičovo krásné nůžky ani Končalův únik po levé straně k vyrovnání nevedly. Po nenápadné akci dokázal Motorlet zvýšit vedení (3:1) a v 78.min zvyšovali domácí již na 4:1. V 88.min se po centru Rusňáka prosadil Hošálek a pečetil tak skóre utkání (4:2). "Porážku jsme si zapříčinili sami neproměněnými šancemi a také chybami, po kterých soupeř mohl střílet laciné branky," dodal trenér