V posledním podzimním domácím utkání přivítali dorostenci Viktorie U16 mužstvo Dukly Praha, které se po celou dobu zápasu snažilo o jednoduchý a rychlý fotbal. Po zisku míče...

V posledním podzimním domácím utkání přivítali dorostenci Viktorie U16 mužstvo Dukly Praha, které se po celou dobu zápasu snažilo o jednoduchý a rychlý fotbal. Po zisku míče první nebo druhá přihrávka směřovala do hrotu na vysokého hráče Ilyka nebo za obrannou linii.

„Naším záměrem bylo navázat na poslední zápasy a kvalitním fotbalovým výkonem potěšit fanoušky. Opět jsme napadali soupeře již v hloubce jeho poloviny. Úvodní minuty jsme ale nemohli být zcela spokojeni s důrazem a agresivitou v osobních soubojích, ve kterých nás soupeř předčil. Po této krátké pasáži (cca 10 minut) jsme ale přidali v nasazení a v naší hře se čím dál tím více objevovaly hezké kombinační akce v pohybu,“ říká trenér Jakub Havránek. Po jedné z nich se prosadil Palka v 17. minutě. Další branku vstřelili ¨viktoriáni ve 28. minutě, kdy Jarina zvýšil na 2:0 z pokutového kopu na Filipce.  „Abychom byli ale objektivní je třeba doplnit, že jsme v 1. poločase střídali pěkné momenty s horšími jako např. časté dlouhé individuální držení míče, nepřesnosti v přechodové fázi z obrany do útoku, zabezpečení obranné fáze při vlastním vedení  útoku – pomalý posun obránců na 3-člennou formaci

Záměrem do 2. poločasu bylo navázat na kvalitní úseky hry v prvém dějství a minimalizovat zbytečné ztráty míčů ve středním pásmu. To se nám, musím říci, podařilo.“ Hned ve 45. minutě vstřelil třetí branku Černý a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Po tomto gólu měli Plzeňané minimálně dalších pět brankových šancí, které vinou překombinování ve finální části útoku nedotáhli do konečné podoby – gólu.  „Co nás mrzí je nᚠvýkon zhruba od 65. minuty, kdy jsme polevili v koncentraci a soupeř hru opticky vyrovnal. Naše zakládání útoků postrádalo rychlost a hlavně přesnost. Přicházely i nevynucené ztráty míčů na naší polovině a nebyli jsme schopni změnit rytmus hry a tím nabourat hru Dukly.

Celkově jsme ale spokojeni. Jsme rádi, že v posledním domácím utkání naši hráči získali tři body do ligové tabulky a také nás potěšilo, že jsme zhruba 65 minut zahřáli naše fanoušky v mrazivém počasí vcelku povedenou hrou