V zápase 25.kola první dorostenecké ligy přivítali na svém hřišti Viktoriáni souseda z tabulky družstvo FC Vysočina Jihlava. Od začátku se hrálo v dobrém tempu a domácí si připravovali šance ke vstřelení branky.

V zápase 25.kola první dorostenecké ligy přivítali na svém hřišti Viktoriáni souseda z tabulky družstvo FC Vysočina Jihlava. Od začátku se hrálo v dobrém tempu a domácí si připravovali šance ke vstřelení branky.

To se povedlo již ve 13. minutě Štípkovi, který dostal přihrávku od Krmeníčka a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre 1:0. V 18. minutě mohl po rohovém kopu zvýšit Růžička, ale hlavou mířil nad. Ve 26. minutě měl příležitost Krmenčík, brankař Procházka jeho gólovou střelu vyrazil nad branku. Ve 38. minutě hosté vyrovnali, když si na centrovaný míč naběhnul Kosak a hlavou nedal Mandousovi šanci.

Ve druhém poločasu začali aktivněji domácí a usadili se na polovině Vysočiny. Ve 49. minutě šance Chmiela zůstala nevyužita, ale v 50. minutě fauloval obránce Jihlavy v pokutovém území Štípka, nařízenou penaltu bezpečně proměnil Růžička 2:1. V 52. minutě akce po ose Aubrecht, Štípek, Filinger, posledně jmenovaný mířil nad branku hostů. V 55. minutě už se ale domácí radovali, Filinger připravil míč pro Chmela, jehož odraženou střelu dostal do branky bez přípravy Krmenčík 3:1. V 59. minutě obešel Beránek dva obránce, ale sám před  Procházkou mířil nad jeho branku. Povedenou desetiminutovku zakončili domácí
brankou Chmiela po přihrávce aktivního Štípka, 4:1. V 68. minutě se vyznamenal Mandous, když vyrazil krásnou střelu Kosaka. V 76. minutě šel sám na brankaře Krmenčík, ale ten jeho úmysl vystihnul. V 88. minutě snížili hosté na 4:2, po rohovém kopu, když se prosadil Göth. Poslední slovou, ale patřilo domácím, střídající Kůžel upravil na konečných 5:2 povedenou střelou z hranice pokutového území.

"V našich zápasech s Jihlavou padá vždy spoustu branek, protože oba týmy hodně útočí. První poločas byl vyrovnanější, v tom druhém jsme soupeře přehráli a vytvořili si mnoho brankových příležitostí, které se povedlo dotáhnout do úspěšného konce," komentoval vítězné utkání trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FC Vysočina Jihlava 5:2
Poločas: 1:1
Sestava: Mandous – Aubrecht (69. Ulč), Růžička, Štefl, Kubek  – Štípek, Filinger (65. Karlíček), Hrošovský, Beránek – Mandula, Chmiel (78. Kůžel)